10 мудрих цитат Воррена Баффет про успіх та гроші

Воррен Баффет – один із найбільш відомих інвесторів у світі. Сьогодні його статок складає більше $101 млрд. та він знаходиться на шостій позиції списку Forbes.

Баффета знають не тільки як хорошого інвестора, але як і дуже мудру людину, який дає чудові поради. Banda.media зібрала 10 цитат Воррена Баффета про життя, успіх та гроші.

“Потрібно 20 років, щоб створити репутацію, та п’ять хвилин, щоб її зруйнувати. Якщо ви будете пам’ятати про це, ви будете поводити себе по іншому”

В цитатах Воррена Баффета часто можна зустріти слова про репутацію, чесність та довірливі відносини. Він підкреслює, що важливо відноситися до людей достойно, пропонувати хороші послуги та чесні ціни. В своїй кар’єрі Баффет не був запальним та довів, що довгострокова репутація важливіше короткотермінової переваги над співбесідником чи опонентом.

“Якщо ви відноситися до 1% щасливих людей, ви повинні подумати про решту 99% людства”

Воррен Баффет з 2006 року віддає свої акції Berkshire Hathaway на благодійність. Крім того, він пообіцяв віддати на благодійність 99% свого статку при житті чи після смерті. При цьому Баффет зазначає, що хоча в доларовому еквіваленті це багато, інші люди віддають куди більше, чим він збирався пожертвувати сам.

“В світі бізнесу успішнішими є ті, хто робить те, що любить”

Баффет часто говорить , що любов до роботи – це те, що відрізняє успішних людей від всіх решти. При цьому інвестор звертаю увагу на те, що важливо не тільки любити роботу, але й вибудувати хороші відносини з людьми. На виступі перед студентами Університету Джорджії Баффет сказав: “Якщо ви доживете до моїх років і ніхто не буду думати про вас добре, ваше життя стане катастрофою незалежно від розміру вашого банківського рахунку”.

“Ніколи не інвестують в бізнес, якого не розумієте”

Баффет інвестує гроші з 11 років. Одного разу на зборах Berkshire Hathaway він сказав: “Забутьте слово “акції””. Знаменитий інвестор завжди звертає увагу на компанію та її потенціал. Баффет чекає, коли з’явиться хороша компанія за підходящою ціною і тільки тоді інвестує в неї. Так він не інвестував в технологічні компанії, тому що не розумів їх.

“Хтось сидить в тіні, тому що давним-давно посадив дерево”

За даними Forbes, статок Воррен Баффета – $101.4 млрд. Це наслідок того, що він турбувався про свій фінансовий статок з молодого віку. Якщо судити по біографію Баффета, він будує довготермінові плани та продумує кроки наперед. Так наприклад, щоб стати власником контрольного пакет акцій компанії Berkshire Hathaway, Баффет скуповував їх протягом двох років.

“Незалежно від розміру таланту та зусиль, потрібний час. Не можна народити дитину за один місяць, навіть якщо одночасно завагітніють дев’ять жінок”

В основному Баффет інвестує довготерміново. Він надає перевагу стабільним компаніям з передбачуваним результатом роботи та не інвестувати заради короткотермінового прибутку. Такий же підхід Баффет використовує для своєї репутації, яку вибудовував роками.

“Ніколи не зупиняйтися в пошуку роботи, яка вам подобається. Спробуйте знайти роботу, якою ви б займалися, навіть якщо б були дуже багатими”

Баффет почав інвесторський шлях в 11 років, тоді він купив три акції компанії Cities Service Preferred собі та своїй сестрі. В 15 він працював доставщиком газет The Washington Post, але потом знову звернувся до інвестування. Виходить Воррен досить рано визначився з улюбленим заняттям.

“Самим важливим, що потрібно зробити, якщо ви опинилися в ямі – це перестати копати” 

Можна сприймати цю цитату як і фінансову, так і життєву пораду. Якщо говорити про фінанси, у Воррена Баффета були невдалі вклади. Наприклад, в 1975 році він інвестував в компанію Waumbec Textile Company. Ця компанія збанкрутувала, та її довелося продати. Сам Баффет говорить, що рішення про покупку було невдалим. Але, як ми бачимо, що він зміг “перестати копати” та закрити компанію.

“Спілкуйтесь з тими, хто краще вас”

Цю пораду Баффет дав 14-річному підлітку на щорічному зібранні Berkshire Hathaway. Сам Баффет дружив з Чарлі Мангером, відомим адвокатом, інвестором та економістом та підприємцем Білом Гейтсом. А навчався в Бенджаміна Грекхема, професійного інвестора та економіста.

“Ви не можете заключити хорошу угоду з поганою людиною”

Найвідоміший інвестор світу намагався оточувати себе партнерами, яким довіряє. Наприклад, він більше 40 років працював із своїм хорошим другом Чарлі Мангером.

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ