1000 гривень вакцинованим. Як отримати та де витрачати?

Кабінет Міністрів України затвердив план видачі 1000 грн. вакцинованим громадянам за програмою «єПідтримка». Як повідомляють у Міністерстві цифрової трансформації, запит на оплату потрібно буде робити через додаток «Дія», а витрачати їх можна лише у сфері культури та розваг, які найбільше страждають від коронавірусних обмежень.

Коли програма запуститься?

З 13 грудня розпочнеться пілот проекту. На першому етапі «єПідтримка» буде доступна з 19 грудня лише у додатку «Дія». Термін дії – один рік (з 19.12.2021 до 18.12.2022).

Хто може одержати 1000 грн?

Кожен повнолітній українець, який отримав два щеплення від коронавірусної хвороби та має сертифікат у додатку «Дія», зможе отримати від держави тисячу гривень.

У Мінцифри наголосили, що сертифікат має бути у додатку та порадили користувачам формувати його заздалегідь, оскільки в день запуску програми «єПідтримка» (19 грудня) система може бути дуже завантажена великою кількістю запитів і це затягне процес отримання грошей.

Як отримати 1000 грн на вакцинацію?

Ви можете подати заявку на гроші онлайн через програму «Дія». Зразковий план дій користувача, який хоче подати заявку на виплату, має такий вигляд:

 • Завантажити додаток «Дія» (iOS/Android) заздалегідь, авторизуватися в ньому та згенерувати сертифікати про вакцинацію (як це зробити Banda.Media роз’яснює у цьому матеріалі);
 • 19 грудня вийде поновлення, яке додасть можливість оформлення запиту для вакцинованих громадян. Послуга буде розміщена безпосередньо на головному екрані програми, а також у розділі послуги нижнього меню.
 • Після запиту користувачеві буде запропоновано обрати банк, в якому він хоче отримати віртуальну картку (тобто картку, яка є лише в мобільному банківському додатку, але недоступна на пластиці) для прийому платежів.
 • Після вибору банку користувачеві вже в інтерфейсі мобільного банкінгу необхідно погодитись на створення віртуальної картки для отримання від держави 1000 грн.
 • Після цього ви будете перенаправлені назад в Дія, де буде підтвердження успішного запиту.

Оскільки йдеться про відправлення бюджетних коштів мільйонам користувачів, гроші на цю віртуальну картку не надсилатимуться миттєво. За даними Міністерства цифрової трансформації, з моменту запиту на переказ грошей піде 1-2 дні.

Куди можна буде витратити гроші?

Гроші можна буде використати протягом 4 місяців після їх отримання. У разі невикористання протягом відведеного часу суму буде повернено державі. Загалом, гроші можна витратити на:

 • Відвідування кінотеатрів, театрів, музеїв чи виставкових центрів;
 • Покупку книг;
 • Придбання залізничних та авіа квитків на внутрішні рейси;
 • Абонементи до тренажерних залів або фітнес-клубів;

Користувачеві не треба буде думати про те, чи підключений бізнес до програми — всі установи, які працюють у цих сферах і мають можливість приймати платежі карткою, підтримають розрахунок. Проте решта способів витрачання грошей (ресторани, купівля товарів) або відправлення їх на інші карти (а також спроби зняти ці кошти у вигляді готівки) будуть заблоковані.

«Ці кошти можна витратити у музеях, театрах, кінотеатрах та книгарнях, а також на внутрішній транспорт. Якщо ви хочете купити светр у магазині, оплата не пройде, оскільки ця торгова точка має МСС-код «Одяг». Те саме стосується книг у супермаркетах. Але якщо купити квиток на потяг чи квиток у кіно, то оплата пройде, тому що в цій торговій точці є відповідний МСС, який підпадає під програму «єПідтримка», — розповіла заступник міністра з цифрового розвитку, цифрової трансформації та цифровізації МКІП Анастасія Бондар.

Як компанії можуть приєднатися до програми?

До програми можуть входити підприємства будь-якої форми власності, які є резидентами України, юридичні особи та індивідуальні підприємці, які надають послуги у певних сферах.

Для участі підприємствам необхідний платіжний термінал або точка онлайн-продажів, а також необхідний MCC-код (ці коди призначаються на кшталт, наприклад таксі або кіно і присвоюються продавцю компанією, що надає послуги еквайрингу, спочатку бізнес починає картку як спосіб оплати).

Повний список МСС-кодів, що підтримуються «єПідтримка», виглядає так:

 • 5942 (книги, журнали, підручники);
  7832 (кінотеатри);
  7922 (театральні продюсери (крім фільмів), квиткові агенції);
  7929 (музичні колективи, оркестри та інші розважальні послуги);
  7991 (виставки, ботанічні сади, музеї);
  4112 (пасажирські залізничні перевезення);
  4511 (авіакомпанії);
  7941 (спортивні клуби);
  7997 (спортивні клуби, оздоровчі, спортивні).

Жодним чином реєструватися в програмі для представників бізнесу не потрібно, а при оплаті грошима з цієї програми продавець просто отримає звичайні гроші на свій звичайний рахунок, як це відбувається при власних коштах клієнта.

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ