2022 року в Україні запустять фонд фондів. Виділять 300 млн грн

2022 року в Україні планується запустити державний фонд, який підтримуватиме інші інвестиційні фонди. Витрати на цей проект були передбачені у бюджеті на 2022 рік, який парламент підтримав 2 грудня 2021 року. Держава розраховує на доходи до бюджету від його діяльності.

На прохання Banda.Media у Міністерстві цифрової трансформації (яке разом з іншими відомствами займатиметься цим проектом) розповіли про держфонд. Редактор Banda.Media першим розповідає про новий проект.

Фонд фондів України

  • У державному бюджеті на 2022 рік справді передбачені кошти на проекти, спрямовані на розвиток цифрової економіки, зокрема створення Фонду фондів. З бюджету виділять 300 млн грн.
  • Концепція проекту досі доопрацьовується. Цим займається Міністерство цифрової інфраструктури спільно з Міністерством економіки, народними депутатами та Офісом Президента. На даний момент розглядається кілька моделей, якими фонд може працювати.

«Наша головна ідея полягає в тому, щоб держава інвестувала не просто у стартапи, а давала кошти інвестиційним фондам, які, згідно з власними стратегіями, потім вкладатимуть їх в українські стартапи. А отриманий прибуток від роботи Фонду фондів буде повернено до бюджету з певним відсотком доходності. Крім залучення іноземних інвестицій в Україну, Фонд фондів також виступатиме як одне з ключових джерел капіталу для успішного запуску інвестиційних фондів в Україні», — зазначили у Міністерстві цифрової трансформації.

  • За оцінками міністерства, створення такого фонду вплине на економіку таким чином: при інвестиціях держави у розмірі $11,5 млн. екосистема отримає $46 млн.

Сьогодні в Україні вже діє Український стартап-фонд (USF), але він розподіляє гранти. Стартапи, що пройшли кваліфікацію, одержують $25 000 або $50 000, залежно від різних факторів. За два роки роботи USF розподілив кілька мільйонів доларів на підтримку стартапів. Ці гроші не повертаються: вони спеціально розподіляються як підтримка місцевих проектів.

Сама ідея фонду не нова, вперше вона обговорювалася в Україні за попереднього президента. Проте, на той момент приватна ініціатива не знайшла підтримки з боку держави.

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ