256 байт пам’яті. Українець створив гру, яка може вивчити Assembler

Українець Андрій Брусник розробив гру Astra-256 Assembler, яка допоможе студентам у вивчені низькорівневої мови програмування, а для “старої гвардії” програмістів стане просто джерелом фана.

” В цій програмі ми постаралися поєднати атмосферу та особливий шарм перших обчислювальних машин з учбовим інструментом, завдяки якому ви можете отримати навички роботи з  Assembler. При цьому вам надається можливість працювати в моторошних умовах обмежених ресурсів, в яких доводилося працювати “справжнім програмістам” “, – зазначає розробник.

Зовнішньо програма нагадує старий запрограмований калькулятор, але тут немає звичного табло з арабськими цифрами. Замість цього – рядки індикаторів, які відображають значення регістрів (регістр результату, регістр вхідних даних та регістра лічильника адреси). Точно так само, як це було в перших комп’ютерах, на сході обчислювальної техніки.

Гравцям доведеться програмувати обчислювальні операції з використання обмеженого набору команд та обмежених ресурсів. В їх розпорядженні всього 256 байт пам’яті, 8-розрядний процесор та система із 102 команд. Щоб ускладнити завдання, можна не використовувати дисплей та спробувати орієнтуватися тільки на лампочки індикаторів – як це робили наші предки.

Гра поки не завершена, але вже доступна на Steam в попередній версії для ПК. Незабаром вона вийде також для інших пристроїв, в тому числі смартфонів та планшетівю

Чому це цікаво

Assembler до цих пір використовують для програмування деяких пристроїв на мікроконтролерах, оскільки дозволяє максимально ефективно розпоряджатися апаратними ресурсами таких пристроїв.

Assembler також використовують для оптимізації програм, написаних на мовах більш високого рівня.

Досвід роботи на Assembler дає розуміння того, як залізо перетворюється в інтелектуальний пристрій, працюючи тільки з бінарними числами, нулями та одиницями.

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ