68,4% українців хотіли б придбати електрокар

Banda.media натрапила на цікаву статистику, яка стосується теми електрокарів. Не дивлячи на те, що на вересень 2021 року в Україні зареєстровано 30 062 електромобілі – це менше 1% автомобільного ринку країни. З статистики випливає, скільки людей готові відмовитися від ДВЗ та які труднощі виникли у тих хто це зробив.

Із 100% опитаних для створення статистики:

  • 68.4% хотіли б стати власниками електрокара.
  • 24.8 виявилися проти авто з електродвигуном.
  • У 6.8% респондентів електрокар вже є.

  • Ті хто планує покупку в майбутньому, частіше всього розглядають Tesla, називаючи електрокари компанії найбільш технологічнимта безпечними. Найбільш популярними є Tesla Model 3 і Tesla Model S.
  • Друге місце розділюють Nissan Leaf та Audi e-tron.
  • Третє місце належить BMW i3.
  • Респонденти також цікавляться Hyundai IONIQ, Chevrolet Volt, Porsche Taycan, Nissan Ariya та іншими

Обираючи електрокар, більшість респондентів в першу чергу звертають увагу на запас ходу та оцінюють репутацію компанії-виробника на ринку.

Серед тих, хто вже придбав електрокар, більше всього власників Nissan Leaf. На другому місці – Teslа.

“Nissan Leaf, хочемо Tesla. Плюси – чудово вистачає зарядки для поїздок по Києву та економія грошей (1 зарядка вдома коштує близько 30грн.). Мінуси – мало батареї та недалеко поїдеш та потрібно планувати маршрут”.

“Tesla Model 3: не потрібно заправлятися, автопілот, низький центр ваги, тому краще керованість та стійкість, розгін як у спорт-кара + турбота про екологію, в ногу з майбутнім”.

“Nissan Leaf 2014 – ідеальний автомобіль для міста, володію рік, проїхали 10 тис. км. Із плюсів – простота конструкції, та як наслідок – надійність. Не тарабанить і не пихтить. Вартість 100 км дороги по електриці = 30 грн при зарядці вдома. Не потрібно прогрівати двигун — сів та одразу поїхав. Недоліки — це, звичайно, мала дальність ходу до підзарядки, що ускладнює поїздки за місто. Деградація батареї від високих температур є критичною в авто без охолодження батареї»

Респонденти, які проти електрокарів, головною причиною називають необхідність постійного його заряджати. Крім того, водіїв зупиняє інфраструктура, яка мало розвинута – маленька кількість зарядних станцій, а також переважання повільних зарядок.

“Малий пробіг на одному заряді. якщо між містами їздити (наприклад, Київ – Одеса), це не дуже зручно. Сама зарядка тривала, що не зручно. Розмови про екологію м’яко говорячи неправда, через те, що виготовлення батареї дуже не екологічний процес + вироблення електроенергії для заряду далеко не завжди екологічне. Добре коли є власний будинок із зарядкою на ніч, їздити не далеко та не на довго. Це потрібно не всім”.

“Утилізація батареї, швидке зношення та малий залишковий ресурс, не можна планувати тривалі поїздки, час зарядки та тотальна відсутність інфраструктури. Тільки для хороших доріг. Вартість придбання дорівнює автомобілю з ДВЗ та навіть більше. Податки – так як машини коштують дорого то потрапляють у категорію “розкіш””.

45.5% зазначає, що задуматися про придбання електрокара їх спонукає економія на паливі. При цьому 28.4% в першу чергу думають про навколишнє середовище. Респонденти також готові відмовитися від ДВЗ, якщо знайдуть електроавтомобіль, в якому поєднана ціна та якість.

Не зважаючи на те, що електромобілі складають менше 1% автомобільного ринку України, 75.8% вірять, що вони замінять ДВЗ в майбутньому.

Деякі виробники авто вже заявили про припинення виробництва машин на ДВЗ в найближчі 5-10 років. Серед них: Mercedes-Benz, Honda, Volvo, Jaguar Land Rover та інші.

 

 

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ