Адаптивний карантин подовжено до 31 серпня. Кабмін встановлюватиме нові рівні безпеки

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, відкриваючи засідання Кабінету міністрів, заявив, що адаптивний карантин в країні буде продовжено до 31 серпня.

«Сьогодні у нас на порядку денному планується продовження адаптивного карантину в Україні до 31 серпня. Ми всі бачимо, що такий формат і підхід до карантинних заходів дає свої результати і дозволяє нам контролювати рівень захворюваності в Україні», — зазначив він на початку засідання.

За його словами, такий підхід довів свою ефективність на рівні окремо взятих регіонів, тому уряд буде дотримуватися його і далі, щоб не допустити досягнення піків захворювань і не перевантажити систему охорони здоров’я.

«Сьогоднішнє рішення вдосконалить принципи адаптивного карантину. Будемо сподіватися, що це дозволить зменшити навантаження на лікарні і наших лікарів», — додав прем’єр.

Рішення про продовження карантину було прийнято більшістю голосів народних депутатів.

Нова постанова

Нова постанова діятиме з 1 серпня до 31 серпня. Залежно від епідемічної ситуації будуть встановлювати «зелені», «жовті», «помаранчеві» та «червоні» рівні небезпеки.

Рівень встановлюватиметься автоматичною системою і затверджуватиметься комісіями з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ і НС).

Моніторинг рівня небезпеки проводитимуть за тими показниками, що є зараз:

  • завантаженість ліжок в закладах охорони здоров’я складає понад 50%;
  • середня кількість ПЛР-досліджень та ІФА-тестів менше, ніж 24 на 100 тис. населення протягом тижня;
  • коефіцієнт виявлення випадків коронавірусу понад 11%;
  • показник динаміки зростання випадків COVID-19 понад 10%.

Зокрема у регіонах «зеленої» зони дозволять відкривати дитячі табори й оздоровчі заклади.

Якщо п’ять днів поспіль у «зеленому» регіоні погіршуються показники щодо COVID-19, то він спершу переходить на «жовтий» рівень.

Нагадаємо

20 травня Кабмін продовжив карантин до 22 червня, але зробив його адаптивним.

17 липня адаптивний було продовжено до кінця липня.

В Україні з 22 травня діє так званий «адаптивний» (локальний) карантин. Це означає, що в разі загострення епідеміологічної ситуації в окремих регіонах, обмежувальні заходи буде посилено саме там, а не по всій країні.

Адаптивний карантин в країні буде продовжено до 31 серпня.

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ