АМКУ підозрює “ПриватБанк” та “Ощадбанк” у зловживанні монопольним становищем на ринку послуг еквайрингу

Антимонопольний комітет України (АМКУ) почав розслідування проти «ПриватБанку» та «Ощадбанку» за ознаками зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку послуг еквайрингу.

За заявою АМКУ, «ПриватБанк» та «Ощадбанк» встановлювали завищені комісії за операціями, незалежно від витрат на інтерчендж.

.                                 .                                         .

Суть претензій до «ПриватБанк» і «Ощадбанк»

Відзначається, що протягом 2018-2020 років послуги еквайрингу надавали близько 30 банків, тобто вітчизняний ринок потенційно конкурентний.

Однак, саме «ПриватБанк» і «Ощадбанк» мають можливість надавати послуги еквайрингу з територіальним покриттям  Україною в повному обсязі, тому найбільші торговці зазвичай вибирають послуги одного або відразу двох цих банків.

«Такий стан «Ощадбанку» і «ПриватБанку» має структурні ознаки монопольного (домінуючого) на ринку послуг еквайрингу. Остаточне визначення комітетом положення відповідачів у справах (зокрема, чи була це одноосібна або колективна монополія) буде вирішено у ході відповідного розслідування», – йдеться у повідомленні АМКУ.

АМКУ вже встановив, що «ПриватБанк» і «Ощадбанк» встановлювали завищені комісії за операціями, які не несуть витрати на інтерчендж.

«Тобто, при відсутності необхідності платити інтерчендж, банк-екваєр не міняв розмір комісії за еквайринг. Відповідно, торговець платив однаковий розмір комісії, незалежно від наповнення послуги », – підкреслюється у повідомленні АМКУ.

Коментар «ПриватБанку»

У коментарі «ПриватБанк» повідомив, що не отримував жодних документів від АМКУ про початок розгляду справи з послуг еквайрингу і що банк упевнений у своїй правовій позиції.

«ПриватБанк» надає послуги своїм клієнтам виключно у рамках правового поля і нормативних вимог, у тому числі, і за вартістю своїх послуг. Ринок безготівкових платежів в Україні є високо конкурентним, на ньому представлено більшість банківських установ і торгові підприємства можуть вибирати послуги еквайрингу, виходячи не тільки з вартості послуги, а й безлічі інших чинників – якості обслуговування, рівня сервісу і підтримки», – заявили у «ПриватБанку».

Чому це важливо?

В  Україні хочуть законодавчо знизити еквайрингові платежі для бізнесу, тобто комісії, яку бізнес, який бере оплату карткою, платить банкам.

Рітейл та ресторани вітають такий крок і кажуть, що це – європейська практика і що це знизить ціни для споживачів.

Банки кажуть, що це вб’є розвиток безготівкових платежів і послуг, пов’язаних з цим (наприклад, в Україні зникнуть кешбеки, програми лояльності, Apple Pay, Google Pay і т.д.).

 

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ