Андрій Здесенко 20 років хотів виробляти підгузки. В лінію вклали € 7 млн, збирали по скайпу

Корпорація «Біосфера» випускає понад 2 тис. найменувань товарів під торговими марками «Фрекен БОК», Smile, Novita, PRO service, ЛайKit та іншими і продає їх в 30 країнах світу. У травні в компанії з’явився новий продукт – дитячі підгузки Bambik. Їх випускають на заводі в Дніпрі, в проект вклали € 7 млн. Устаткування дозволяє виробляти 650 підгузків в хвилину.

Як за два тижні прийняли рішення на € 7 млн

Засновник «Біосфери» Андрій Здесенко виношував ідею запустити виробництво підгузків близько 20 років. За його словами, в компанії двічі мало не починали цей проект, але з різних причин відкладали.

Останні кілька років Здесенко шукав постачальника обладнання. Розглядав чотирьох кращих виробників, які роблять подібні лінії для світових концернів: три італійські та одну японську компанію.

«Влітку 2019 роки ми вибрали італійську компанію Andritz Diatec S.R.L. На її лініях працюють Kimberly-Clark (Huggies), Ontex (Dada) та інші міжнародні гравці », – розповідає Здесенко.

Андрей Здесенко

Андрій Здесенко

На виготовлення лінії на замовлення «Біосфери» потрібно було 9 місяців, але втрутився випадок. Один з клієнтів Andritz Diatec замовив схожу лінію, тільки класом вище, але не зміг її оплатити. Устаткування було зібрано і готово до тестів. Італійці погодилися віддати його за хорошою ціною. На відповідь дали два тижні – інакше лінія вирушила б до Африки.

«Ми були абсолютно не готові: ні вільних площ, ні постачальників. Але я вірив в себе, команду і потенціал компанії – і зважився », – згадує засновник «Біосфери».

Після цього були тижні безвилазних відряджень, пошук команди і інвестицій. Фінансовим партнером проекту став «Правекс Банк», який видав корпорації 5-річний кредит.

Всього в проект вклали € 7 млн. Гроші пішли на придбання і транспортування обладнання, закупівлю сировини, підготовку цеху в Дніпрі, маркетинг. Лінію вирішили збирати в приміщенні, де раніше було виробництво губок, мочалок і серветок. Для них купили окремий завод по сусідству.

Як розробляли «рецепт» підгузника

Як тільки в «Біосфері» вирішили купувати італійську лінію, в команду взяли консультанта з досвідом роботи в міжнародних компаніях і разом з ним приступили до розробки підгузків.

«Спочатку ми визначили, в якій лізі гратимемо. Вирішили, що за якістю наш підгузок повинен відповідати середньому ціновому сегменту – 250-500 грн. Але при цьому коштувати дешевше – 250-300 грн », – розповідає менеджерка проекту Світлана Нова.

Подгузники «Биосферы» стоят 250 гривен

Подгузники «Биосферы» стоят 250 гривен

Подгузники «Биосферы» стоят 250 гривен

Підгузники “Біосфери” коштують 250 гривень

Якість підгузка можна оцінити за кількома параметрами. В першу чергу – поглинаюча здатність, тобто скільки рідини він може увібрати. Другий показник – швидкість всмоктування: за скільки секунд вона зникає з зовнішнього шару. Третій – вологовіддача. Якщо на наповнений підгузок натиснути паперовою серветкою, вона в ідеалі повинна залишитися сухою.

За ці три параметри відповідає суперабсорбент – спеціальні гранули, які перетворюють рідкі виділення в гель. Ще на якість впливають матеріали зовнішнього шару підгузка. Вони повинні бути м’якими, еластичними і пропускати повітря, щоб шкіра малюка дихала.

«Розробка» “рецепта” підгузків нагадує приготування сендвіча. Потрібно вибрати найсмачніші і свіжі продукти, тобто найякісніші матеріали, і знайти їх ідеальне співвідношення », – порівнює Світлана.

Фахівці із закупівлі сировини з’їздили в 8 відряджень до 20 виробників по всьому світу, щоб оцінити якість матеріалів. Контракти уклали з десятьма. Гранули для суперабсорбента вирішили закуповувати у найбільших виробників з Південної Кореї і Бельгії. Целюлозу, з якої змішують суперабсорбент для кращого усмоктування, – у постачальника з США.

Обладнання дозволяє створювати 650 підгузників в хвилину

На перших етапах розробки команді допомагав досвідчений консультант з Італії. Технологи «Біосфери» пройшли навчання в його лабораторії.

До січня 2020 го вивели остаточний «рецепт» вироба. Його протестували на лінії, яка тоді ще стояла при заводі Andritz Diatec. Потім замовили перевірку якості в незалежної італійської лабораторії: дали на порівняння свій виріб і кілька продуктів конкурентів. Влагоотдача підгузків «Біосфери» виявилася однією з кращих: паперова серветка після натискання на підгузник залишалася практично сухою.

Після цього компанія отримала санітарно-гігієнічний висновок в Інституті екогігієни і токсикології ім. Л. І. Медведя МОЗ України про те, що продукт безпечний для малюків і не викликає алергії. Документ видали за три тижні.

Всього на розробку «рецепта» – від перших ідей до готової технологічної карти – витратили 9 місяців.

Як за 7 тижнів зібрали лінію в Україні

Виробництво в Дніпрі очолив поляк Роберт Дре, який 23 роки пропрацював в Procter & Gamble і переїхав в Україну з Канади. В P & G він створив технологічний стандарт з виробництва підгузків, яким користуються 12 тис. співробітників цієї компанії.

Роберт Дрея и Светлана Новая

Роберт Дрея й Світлана Новая

У «Біосфері» перед Робертом поставили амбітне завдання – запустити виробництво підгузків і створити українську команду, яка зможе обслуговувати лінію і управляти всіма етапами виробництва. Фахівців, які б працювали з таким обладнанням, в нашій країні немає, тобто вчити потрібно було з нуля.

У березні 10 вантажівок доставили обладнання, готові електронні модулі, з Італії в Дніпро. Також в Україні прилетіли кілька фахівців з Andritz Diatec. Вони повинні були на місці зібрати і налагодити лінію. Але італійці провели в Дніпрі всього три дні і встигли зробити лише 5% роботи – через епідемію коронавируса країни почали закривати кордони, і співробітники Andritz Diatec одним з останніх рейсів повернулися додому.

«Андрій Здесенко запитав мене, чи можна запустити лінію своїми силами. І я відповів: чому б і ні? » – розповідає Дрея.

Виробництво підгузників запустили своїми силами

Виробництво підгузків запустили своїми силами

Цей момент потрібно було узгодити з італійцями, щоб не втратити гарантію від виробника. Спочатку в Andritz Diatec сумнівалися, що обладнання можуть зібрати без них. Але через два тижні переговорів погодилися консультувати збірку лінії віддалено.

У команді Роберта було 9 осіб: оператори лінії, технолог і електрик. Кожен день вони зідзвонювалися по скайпу з італійцями: звітували про зроблене і отримували нові інструкції.

«Ми поєднали 3 тис. кабелів – і не допустили жодної помилки. Упоралися за 7 тижнів », – згадує Дрея. За його словами, найскладнішим було підтримувати в команді віру в свої сили – хлопці спочатку сумнівалися в собі.

Один із співробітників сказав Роберту, що за ці два місяці вивчив більше, ніж за все життя. Сам Дрея називає запуск лінії в Дніпрі головним викликом в своєму житті. Крім іншого його вразила швидкість запуску продукту. Від рішення проводити підгузки до першого готового виробу пройшло менше року. За словами Роберта, в P & G на це йшло як мінімум півтора року.

Як влаштована лінія

Лінія складається з 40 модулів, які синхронізуються за допомогою комп’ютерного управління.

Виріб проходить по лінії більше сотні різних стадій. Спочатку в одному модулі змішуються абсорбуючі гранули і целюлоза. З них формують ядро ​​підгузка. Потім його з’єднують із зовнішнім шаром. На цьому етапі ядро ​​проходить за чотирма різними рухомим барабанів для транспортування – і це за кілька мілісекунд.

Після цього до майбутнього підгузка кріпляться липучки, гумки і м’які манжети, які будуть розташовані навколо ніжок малюка. Система сама контролює якість на кожній стадії – наприклад, ступінь натягу гумок. Статуси виводяться на кілька спеціальних керуючих екранів.

Виробництво підгузків запустили своїми силами. На фінальній стадії підгузки комплектуються в упаковку. Лінія дозволяє виробляти 650 виробів в хвилину – це 18 млн підгузків в місяць.

Устаткування – повністю автоматичне. Оператори лінії вручну готують матеріали – всього їх 17 видів. Кожні 15-20 хвилин технологи беруть підгузок в лабораторію і перевіряють поглинання, параметри і розміри, щоб кожен елемент був розташований на місці. Після цього продукт зважують: по масі можна судити про те, чи вірне в ньому співвідношення матеріалів.

Производство подгузников запустили своими силами

Як вибирали назву і перевіряли якість підгузка

Над назвою і зовнішнім виглядом підгузків працювало кілька агентств. Вони провели безліч досліджень і фокус-груп. Українським мамам пропонували різні варіанти: назви кирилицею і латиницею, упаковки з фотографією дитини і без – і питали, який продукт вони б швидше купили. Мами майже одноголосно зійшлися на назві Bambik.

На цих же споживчих тестах перевірили і якість виробів. Мамам давали на пробу підгузки декількох виробників, включаючи свій, просили порівняти якість і описати загальні враження.

«Ми нарахували 17 елементів підгузка і розпитували про кожен: наскільки м’який зовнішній шар, чи зручно користуватися липучками, чи немає протікань і так далі. І переконалися, що наш продукт готові купувати », – розповідає менеджер проекту Світлана Нова.

биосфера

Цільова аудиторія бренду – мами дітей від 3-4 місяців. За словами Нової, відразу після пологів жінка може не до кінця розуміти, що потрібно їй і дитині. Приблизно через півроку вона вже підходить до вибору усвідомлено.

Підгузки Bambik доступні в трьох розмірах: 3 Midi, 4 Maxi і 5 Junior. Одна упаковка з 80-90 виробів коштує 250 грн. На ринку таких пропозицій більше немає: зазвичай в 250 грн обходиться упаковка з 45-50 підгузків. Незабаром «Біосфера» планує випускати і 2-й розмір, тобто всю лінійку, крім підгузків для новонароджених.

Як і планували, ціна відповідає середньому сегменту, а якість – більш високому, на кшталт Huggies Ultra Comfort та Pampers Active Baby. За словами Світлани, підгузок 3-го розміру вбирає більше 400 мл рідини всього за 4 секунди – це гідно рівня міжнародного бренду.

До того ж в Bambik використовують застібки, що тягнуться, щоб малюкові було комфортно, і подвійні м’які манжети-гумки, щоб підгузок не натирав.

Як запустили продаж і що в планах

Продажі Bambik стартували 12 травня. Поки що підгузки доступні тільки в інтернет-магазині Pampik, але скоро з’являться і в роздрібних мережах.

Бренд вийшов на ринок з пропозицією «1 + 1»: дві упаковки за ціною однієї. Акція триватиме як мінімум до кінця карантину, але в «Біосфері» кажуть, що можуть продовжити її і далі. За словами Світлани Нової, зараз головне завдання – заслужити довіру батьків до продукту і підтримати клієнтів під час кризи.

Першу партію підгузків, близько 300 тис. штук, корпорація направила на благодійність. За підтримки фондів «Твоя Опора», Kiddo і «Клуб Добродіїв» підгузки передали соціальним службам, лікарням, багатодітним сім’ям та одиноким батькам, які опинилися в складному становищі.

За словами Андрія Здесенко, Bambik – найтехнологічніший продукт в портфелі «Біосфери». У червні виробники планують випустити 3 млн підгузків, в липні – 4 млн, в серпні – мінімум 9 млн.

«Наша лінія може виробляти 15-20% від загального обсягу потреби України в підгузках. Ми розраховуємо прийти до такої частки ринку за кілька років », – ділиться планами засновник корпорації.

У майбутньому в «Біосфері» хочуть випускати підгузки під кількома своїми брендами, виробляти торгові марки для національних мереж і навіть експортувати Bambik.

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ