Астрономи поскаржилися на супутники Starlink Ілона Маска: вони заважають дослідженням

Видання Vox пише про проблему, яка раніше мало піднімалася у пресі: чистота нічного неба, необхідного для досліджень астрономів. Виявилося, що технічний прогрес цього не тільки допомагає, а й заважає. Не обійшлося, звичайно ж, без Ілона Маска.

  • Астрономи скаржаться, що супутники Starlink, OneWeb та інших компаній занадто яскраві. Їх видно навіть неозброєним поглядом на нічному небі. Супутники відбивають світло і тим самим заважають дослідженням. 
  • Справа в тому, що супутники руйнують цілісну картинку, яка створюється телескопами всього світу. Знімки можна очистити від відблисків, але це займає багато часу. Як це відбувається, видання Vox детально описувало тут .
  • Проблема в тому, що супутників дуже багато і вони знаходяться близько один до одного. Зараз на орбіті вже 1300 супутників Starlink, у найближчих планах довести це число до 13 000. А значить, ситуація для астрономів лише посилиться. 
  • Астрономи підготували цілу доповідь про те, як супутники заважають розвитку науки. Доповідь направили в ООН, але навіть самі астрономи визнають, що швидше за все це «війна, яку їм не виграти». 
  • У доповіді йдеться не про те, щоб заборонити супутники, а скоріше про те, щоб регулювати їх вид. Головна ідея в тому, щоб вони не відображали так багато світла. Вплив ООН важливий саме для того, щоб правила стали єдиними для всього світу, а не тільки для компаній з США чи Європи. 
  • У SpaceX вже працювали з ученими, щоб зробити відображення від своїх супутників менш яскравим. Від компанії цього ніхто не вимагав, це особиста ініціатива учасників проекту. Правда, як говорять астрономи, супутники Starlink все одно не відповідають усім рекомендаціям. І SpaceX продовжує активно запускати: тільки з початку березня додалося 420 штук.

Не так давно на Ілона Маска поскаржилися конкуренти: він виводить на орбіту занадто багато супутників, не дуже хорошої якості.

 

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ