Білл Гейтс: катастрофа, страшніша за covid-19

Світ через кілька десятиліть може зіткнутися з глобальною кризою, наслідки якого виявляться більш руйнівними, ніж у пандемії коронавірусу. Про це написав у своєму блозі засновник Microsoft Білл Гейтс.

Світ через кілька десятиліть може зіткнутися з глобальною кризою, наслідки якого виявляться більш руйнівними, ніж у пандемії коронавірусу.

«Якою б жахливою не була ця пандемія, зміна клімату може виявитися ще гірше», — зазначив мільярдер.

Він визнав, що на тлі лиха, викликаного covid-19, важко думати сьогодні про таку проблему, як зміна клімату. Але наголосив на необхідності діяти вже зараз, щоб уникнути кліматичної катастрофи.

Білл Гейтс запропонував порівняти смертність від covid-19 і прогнозовану смертність, викликану зміною клімату.

Згідно з наведеними ним даними, на початок серпня в усьому світі від коронавірусної інфекції померли більше 600 000 чоловік. У річному обчисленні рівень смертності становив 14 на кожні 100 000 осіб.

Прогнозується, що протягом наступних 40 років підвищення глобальної температури призведе до збільшення смертності до такого ж рівня — 14 смертей на 100 000 населення.

До кінця століття, якщо зростання викидів залишиться високим, цей показник складе 73 смерті на 100 000 чоловік.

«Іншими словами, до 2060 року зміна клімату може бути такою же смертоносною, як covid-19, а до 2100 року — в п’ять разів більше», — зазначив Гейтс.

Що саме очікує економіку

Невеселі перспективи, зазначив Гейтс, очікують і економіку.

За словами мільярдера, в наступні 10-20 років економічний збиток, нанесений зміною клімату, буде таким же серйозним, як пандемія.

А до кінця століття буде набагато гірше, якщо світ залишиться на нинішній траєкторії шкідливих викидів в атмосферу.

Щоб цього не допустити, Гейтс пропонує вже зараз почати створювати і впроваджувати інновації, які дозволять усунути викиди парникових газів.

Він нагадав, що захисники здоров’я роками заявляли про неминучість пандемії, але світ мало робив для того, щоб до неї підготуватися і сьогодні намагається надолужити згаяне. Це повчальна історія щодо зміни клімату, і вона вказує людям на кращий підхід, вважає Гейтс.

«Якщо ми почнемо зараз, задіємо можливості науки і інновації і забезпечимо, щоб рішення працювали і для бідних, то ми зможемо уникнути тієї ж помилки зі зміною клімату», — підкреслив мільярдер.

 

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ