«Більше 100 млн контенту з нашими фільтрами»: інтерв’ю із засновником FFFACE.ME

У 2019 Дмитро Корнілов та Єгор Кумачев створили першу в Україні студію розробки контенту доповненої реальності FFFACE.ME. Через два роки портфоліо команди налічує понад 450 проектів, з фільтрами від FFFACE.ME користувачі створили більше 100 млн контенту. У 2021-му студія розвиває напрямок цифрого одягу, працює з брендами із США, Азії та Європи, а також працює над відкриттям офісу у Берліні.

Ми поговорили із співзасновником та CEO студії Дмитром Корніловим про те, як створювалася і розвивалася FFFACE.ME, у чому суть бізнес-моделі та чому майбутнє AR-сфери – революційне.

Що таке FFFACE.ME

Є багато варіантів , як пояснити те, чим ми займаємося у FFFACE.ME. Ми говоримо, що створюємо Instagram, TikTok, Snapchat-фільтри для брендів.

Засновники FFFACE.ME Дмитро Корнілов та Єгор Кумачев

З чого починалася компанія

До компанії я вивчав доповнену реальність і займався проектом, пов’язаним з цим. Я настільки заглибився у тему, що створив лекцію «Доповнена реальність здорової людини», яку читав у школі Projector. Її відвідав Єгор Кумачев, який зараз є співзасновником FFFACE.ME. У той час він був одним з перших розробників, яких допустили до створення Instagram-фільтрів.

Після лекції ми познайомилися: його цікавило, як історію з фільтрами в Instagram можна монетизувати. Я сказав, що це очевидно: бренди будуть хотіти отримувати такі розробки, щоб активізувати свою аудиторію. Далі ми «напівсерйозно» домовилися: я пробую пропонувати і продавати фільтри клієнтам, а Єгор їх робить. У певний момент, мене відзначили в Instagram під постом одного відомого блогера, і незабаром вони звернулися із запитом зробити фільтр.

Перший фільтр FFFACE.ME: ескіз і готова робота

Так ми зробили перший фільтр – швидко, з хорошим фідбеком і гідною оплатою. І тут же в нас замовили наступний, потім ще один. Далі були фільтри для художника Waone Interesni Kazki Володимира Манжоса та Олексія Дурнєва. Виявилося, що у нас вже є портфоліо.

Ми зустрілися з Єгором і прийшли до того, що двом фрілансерам (Дімі Корнілову та Єгору Кумачеву) будуть не так сильно довіряти, як студії. Ми взяли всі наші готові проекти, яких на той момент було трохи менше 10, зверстані у лендінзі, придумали називатися FFFACE.ME. Додали дві букви “F” тому, що доменне ім’я з одного було зайнято. Єгор за вечір намалював наш перший логотип – рядкове написання FFFACE.ME. Ось так, у 2019 році, з’явилася студія FFFACE.ME, через місяць після нашого з Єгором знайомства.

Перший лого FFFACE.ME

 • Наша місія – допомагати брендам налаштовувати двосторонній діалог зі своєю аудиторією.
 • Наша мета – стати міжнародним топ-агентством , яке надає цю послугу за допомогою Social AR-інструментів.

Чому Instagram-фільтри

На момент запуску ми вибрали Instagram-фільтри, так як їх користь була одночасно зрозуміла брендам і аудиторії. Фільтрів у TikTok тоді не було, а в Snapchat немає зрозумілої механіки взаємодії між користувачами і брендами. Плюс, у останнього набагато менше покриття.

Instagram спочатку створив всі умови, щоб подібні активності для бренду були вигідними та вимірними. Фільтри завжди містять згадування бренда у вигляді активного посилання до Instagram-сторі, а сама соцмережа дає класну аналітику.

Як розвивався FFFACE.ME: стратегія, команда, запуск у Казахстані

Спочатку, ми вирішили, що у нашій маркетинговій стратегії будемо робити акцент на результатах, тобто наші кейси, їх метрики та ефектний візуал. Таким чином, ми почали з того, що максимально голосно анонсували кожен кейс і прописували аналітику. Вказували охоплення, кількість створених з фільтром сторіз – при такій подачі кейс ставав привабливим з точки зору бізнес-ефективності. За таким принципом ми працюємо і зараз. Стратегія просування полягає в наступному: робимо класні продукти і голосно їх анонсуємо.

Ми починали з Єгором, але незабаром побачили, що нам потрібна допомога з SMM. Для виконання цієї функції до нас приєдналася Поліна Клековкіна, яка раніше займалася маркетингом у Goodwine. Пізніше Поліна посіла посаду СОО студії.

Ми почали активно залучати розробників, частиною команди став досвідчений об’єктний дизайнер Микита Букорос, розробник ігор Максим Цимбал, CGI-дизайнер Сергій Білошицький та б’юті-артист Ксенія Лозіцька. Таким чином, ми змогли зробити так, щоб під кожен вид ефектів був свій розробник.

Єгор Кумачев, Дмитро Корнілов, Ельміра Мамріева і Поліна Клековкіна

Далі я згадав, що співпрацював з Digital-фахівцем з Казахстану, Ельмірою Мамріевою. Крім того, ринок Казахстану вабив мене завжди – він дуже перспективний. Ми відкрили там представництво, яке очолила Ельміра. Так з’явився «FFFACE.Me Казахстан», який відразу почав «гриміти».

Зараз нас 15: 4 людини, які зайняті у менеджменті, три розробника-керівника своїх напрямків, а все інше – проектні співпраці з талановитими хлопцями та дівчатами із товариства Spark AR. Особисто я придумую креативи для більшості ефектів, відповідаю за digital-стратегію та запуск, веду проекти, повністю відповідаю за розвиток FFFACE.ME та навчання. Єгор відповідає за всю технічну та арт частину.

Про інвестиції

На розвиток компанії ми не витратили нічого, крім часу. Єгор зробив логотип, а наш товариш зробив сайт в обмін на інстаграм-фільтр. SMM теж створили безкоштовно. Ніяких зовнішніх інвестицій ми не залучали.

Бізнес-модель FFFACE.ME

Спочатку, ми з Єгором домовилися, що будемо ділити прибуток 50/50. Але ця модель дуже швидко себе зжила. Ми поспілкувалися з нашим ментором, який сказав:

«Хлопців, у вас студія FFFACE.ME. З цього моменту вас як окремих підприємців не існує. Весь прибуток належить студії, а ви – наймані співробітники, яким повинна виплачуватися зарплата відповідно до бізнес моделі».

З тих пір ми її виробили і вона звучить так: 40% від обороту – це фонд зарплат, ще 20% – операційні витрати, 20% – це R & D-фонд (те, що ми вкладаємо в інновації та нові комерційні проекти) і 20% – це резерв.

«Лінія виробництва» – як створюється продукт

 • У нас дуже чітка лінія виробництва і починається вона з лідогенераціі. Наш маркетинг-фахівець Влад відповідає за маркетингові та піар-активності, після яких до нас звертаються клієнти.
  Запити потрапляють до одного з трьох продюсерів, які не просто роблять технічні завдання, а прояснюють мети клієнта.
 • Коли ми розуміємо мету, ми формуємо оффер. Він складається з опису та референсів маски, візуалізації, прописаних термінів та бюджетів. Якщо клієнта все влаштовує, ми підписуємо договір, отримуємо передоплату, після чого Єгор запускає процес розробки. Першу версію ми відправляємо клієнту у вигляді тестового посилання, щоб він міг «приміряти» фільтр на собі і дати фідбек.
 • Є три раунди правок. Після узгодження, ми отримуємо післяплату і передаємо файли. Далі ми супроводжуємо модерацію. Це важливо, оскільки іноді фільтри не проходять модерацію Facebook.
 • Коли фільтр опублікований, його потрібно анонсувати. Ми вважаємо, що на цьому моменті робота тільки починається. Щоб аудиторія «зарядилася», ми придумуємо сценарій відеоролика і проводимо зйомки, для яких залучаємо моделей.
 • Далі команда консультує клієнта, як правильно його запустити з точки зору копірайтингу, посилу та digital-механіки.
 • Далі замовник анонсує кейс, паралельно FFFACE.ME запускає його у себе і ми всіляко розкручуємо фільтр.
 • Проект вважається закритим, коли ми підводимо підсумки і надаємо клієнту аналітику.

Скільки коштує створити фільтр і як формуються ціни

Починали ми з цінника від $ 500. Зараз наш продукт змінився і ціна варіюється від $ 1000 до $ 5000. У середньому, це близько $ 1500- $ 2000. Вартість формується максимально прозоро, що, як мені здається, нас відрізняє.

Ми називаємо ціну виходячи з необхідних годин на виконання роботи. Припустимо, це тиждень. Ми розуміємо, що за цей час над ефектом попрацює один розробник, у менеджмент буде залучений Єгор Кумачев, продюсер. Далі ефект потрібно анонсувати, на що також йдуть кошти. Це все підсумовується, після чого клієнт може почути ціну. Ми дуже прагматичні у цьому: складніше-дорожче, простіше-дешевше.

Ми стежимо за показниками Facebook-аналітики. Вона дозволяє відстежувати:

 • Impressions, тобто кількість візуальних контактів з фільтром;
 • Opens – це кількість відкриттів ефекту;
 • Captures – коли людина натиснула на затвор і у нього щось вийшло, але не факт, що він це виклав;
 • Shares – коли сторіз з фільтром запостив;
 • Saves – якщо людина зберегла ефект собі у камеру, щоб використовувати більше ніж один раз.

Виходячи з цих даних, ми можемо робити багато висновків. Наприклад, аби зрозуміти наскільки залученно виглядає ефект при візуальному контакті – аналізуємо співвідношення Impressions до Opens.

Після такого аналізу, команда FFFACE.ME зіставляє вартість розробки проекту з показниками по аналогічним інструментам, CPC / CPM- рекламі. Якщо ми бачимо, що CPM-ціна за 1000 показів менше, ніж середня вартість для такої категорії брендів, – розуміємо, що вийшов крутий кейс. Крім цього, дивимося чи повертається клієнт. Зараз у нас таких більше десяти.

Як створюються креативи

Про креатив ходить багато міфів, ніби потрібно мати особливий стан або натхнення. Креатив у нашому розумінні не щось маркетингове, а життєве і пов’язане із суспільством. У FFFACE.ME є рецепт:

 1. Коли до нас приходить запит, ми аналізуємо аудиторію у соцмережах бренду, намагаючись зрозуміти, чим дійсно живуть ці люди. Тобто ми не орієнтуємося на стандартизований, усередненний опис ЦА із брифу, а проводимо самостійне дослідження реальних інтересів ЦА, в тому числі дивимося який контент вони створюють і якими Instagram-фільтрами користуються.
 2. Другий інгредієнт – поточне інфополе, оскільки це те , що може нівелювати або підсилити будь-який інфопривід. Ми пропонуємо те, що цікаво для конкретної аудиторії у конкретний момент.
 3. Третім інгредієнтом є креативний запит від бренду, їх продукт і комунікаційне повідомлення, яке потрібно вкласти.

У нас вийшов торт з інсайтів аудиторії інфополя, а комунікаційне рішення бренду є начинкою, яка інтегрується у заряджену на нативність оболонку.

Ми – комунікаційне агентство, яке вибудовує взаємодію бренду з його споживачем. При цьому, кінцевою метою спілкування є те, що всі споживачі стають амбассадорами бренду або тими, хто рекламує цей бренд.

Фільтри, продані як NTF

Конкуренти в Україні

У нас немає конкурентів по кінцевому продукту. Підкреслю, наш продукт – Не Instagram-фільтри, а комунікаційна кампанія на базі Instagram-фільтрів. Це означає, коли всі шестерні починають крутитися, – люди створюють брендований контент, який органічно вписуються у загальну комунікацію. Це може працювати не тільки в онлайні, але і в офлайні.

При цьому, що стосується виробництва самих фільтрів, конкурентами можна назвати всіх, хто вміє працювати зі Spark AR.Таких людей десятки тисяч в усьому світі.

Якщо говорити про зарубіжних гравців, то це студія PopulAr Experience і польська Lens That. В цілому, нішевих команд по всьому світу, напевно, до 50. Не всі розуміють комунікаційну складову, психологію, чому люди користуються Instagram-фільтрами та чому якісь із них вірус, а інші – ні.

Як зробити фільтр, який точно злетить

Головне пам’ятати: фільтр – це digital-інструмент, який створюється виключно для аудиторії бренду. Саме вона безкоштовно, по своїй волі і бажанням, його розгойдує. По суті, тут ми маємо справу з обміном: аудиторія буде виконувати комунікаційні цілі бренду, якщо бренд допоможе аудиторії виконати її комунікаційні цілі. Тому, щоб зробити фільтр, який однозначно злетить, потрібно створити те, що допоможе аудиторії конкретного бренду у конкретному моменті та інфополі виконати їх завдання.

Фільтр для Monobank

Не одними Instagram-фільтрами

Одного разу я прочитав книгу Нассіма Талеба «Антихрупкість». З неї я зрозумів головне: суто жорсткі структури, що працюють у рамках однієї системи, яка приносить прогнозований результат, можуть бути дуже уразливі. Наприклад, припустимо, що Марк Цукерберг потрапляє у скандал і закриває Instagram – історія з фільтрами закінчується. Крім того, я зрозумів, що хайп не може тривати вічно – FFFACE.ME потрібно перестрахуватися.

Ми подивилися, що затребуване на ринку і почали робити Snapchat-фільтри, а пізніше – фільтри для TikTok. Також, робимо проекти, пов’язані з 2D-3D дизайном і розробкою додатків. Останнє – не дуже затребуване.

Цифровий одяг – «the next big thing»

У 2020 році FFFACE.ME почав робити цифровий одяг, вірячи, що це «the next big thing ». Ми перші в Україні запустили цей напрям і ось тепер це окупилося. Ми хотіли дуже чітко підкреслити кейс, пов’язаний із модою. Це величезний ринок, на якому є багато грошей – проекти можуть бути і красивими, і гучними. Так співпало, що з нами зв’язався бренд Finch. Вони чули про студію і хотіли зробити свій показ на UFW з «вау» ефектом. Ми зробили повністю напівцифровий одяг та показ без показу.

Напівцифровий одяг – це коли фізичний її елемент виглядає по-різному в контенті. FFFACE.ME придумав зробити два елементи одягу, кожен з яких матиме три режими. Тобто: наводиш, на кофту Instagram-фільтр, і її дизайн доповнюється шаром 3D-анімації, який можна перемикати. Ми голосно презентували проект. Це допомогло FFFACE.ME як отримати нових клієнтів, так і зайняти нішу не тільки в Україні, а й в усьому світі.

Цю ж колекцію ми пізніше доповнили першим в Україні AR-Мерч для Pepsi, який представили на UFW. Таким чином, Pepsi став першим брендом, який потрапив на український тиждень моди. Колекція вже продана, випустили всього 100 екземплярів.

Зараз я розумію, що краще робити повністю цифровий одяг. Люди приходять до нас на сторінку за напівцифровим одягом, а закінчується все замовленням цифрового. Ми усвідомили, що людям не так звично купувати одяг, а потім наводити на неї гаджет.

Полуціфровая одяг FFFACE.ME

До речі, на розвиток напрямку не впливала пандемія та обмеження соціальних зв’язків. Ми почали робити напівцифровий одяг у лютому, до карантину і локдаунів. Розвиток був неминучим і є дуже зрозумілою тенденцією: люди зустрічаються фізично наодиниці раз, а в Діджитал-форматі – сотні разів за день. Має значення не твій фізичний лук, а лук у цифрі, на фотографіях і відео, у пості іта сторіз. Карантин трохи каталізував інший юзкейс – дистанційні заходи.

FFFACE.ME International

У 2021 році у нас більше 450 реалізованих проектів. Коли ми перевіряли пару місяців назад, у нас було понад мільярд згенерованого для клієнтів охоплення. Зараз, думаю, ця цифра зросла на пару сотень мільйонів. У місяць ми робимо по 30 проектів. З фільтрами від FFFACE.ME користувачі створили більше 100 млн контенту. Найбільше я пишаюся останньою цифрою – вона показує якість нашого продукту.

Ми досить давно стали International. У нас клієнти не тільки з СНД, але і з Західної Європи, Центральної Азії та США. Наприклад, зовсім нещодавно ми зробили фільтр для футбольного клубу «Манчестер Сіті».

Вся комунікація у соцмережах FFFACE.ME спочатку велася англійською мовою. Всі наші кейси ми постили в міжнародному співтоваристві Spark AR, у якому сидять як розробники, так і клієнти. Також ми цілеспрямовано генеруємо кейси, які можуть мати міжнародну вагу, зокрема – цифрову моду. Крім того, комунікуючи з міжнародною пресою і просуваємо себе самі: наприклад, пишемо рекламним агентствам з інших країн у Linkedin та пропонуємо свої послуги. Ще з нового: запустили французьку версію сайту, так як є попит з цього ринку.

Що буде далі: плани студії

2021 рік для FFFACE.ME – це рік під кодовою назвою FFFACE.ME International. Ми драйв бізнес, плануємо відкривати міжнародні представництва і зараз ми працюємо над відкриттям офісу у Берліні.

Також хочемо розширювати команду розробки і робити більше проектів у місяць. Тобто, зараз друга наша мета – продовжити розвиватися. Для цього рекордну кількість проектів на місяць ми зробили нормою і намагаємося робити більше. На сезон, який розпочнеться восени, ми подвоїли мету.

Ми ставимо довгострокові плани й цілі, але намагаємося завжди максимально знаходитися в поточному моменті, щоб не жити очікуваннями – витягаємо максимум з того, що є зараз.

Мене драйвить реалізувати нові речі, які ще ніхто не робив, приносити реальний результат клієнту. У команди абсолютно подібні зі мною інсайти. Ми всі працюємо, в першу чергу, тому, що нас дуже збуджує наш продукт і те, що він змінюється у часі, постійно додаються нові можливості та кейси.

Як потрапити до FFFACE.ME

Поки підбір людей в команду відбувався природним чином – шляхом різних зустрічей, синтезу. Але є речі, які становлять для нас найбільшу цінність – це порядність, гарне виховання, чесність та відкритість. Тобто, для нас важливіше так звані soft-skills, адже це певний спосіб мислення та стан душі. Людина повинна бути в гармонії з собою та оточуючими.

Це важливо, оскільки першою цеглинкою, яка закладена у нас в команді, є принцип довіри. Вона повинна бути абсолютно стовідсотковою. Якщо вона піддається якомусь питанню, воно відразу повинно бути вирішеним – ми збираємося і говоримо. Одночасно, наявність hard-skills – це апріорі для нас, ти повинен вміти робити свою справу.

Майбутнє сфери

Я оцінюю майбутнє сфери як революційне, адже люди все більше будуть прагнути до того, щоб життя перетворилося на комп’ютерну гру. І справді дійсну вагу у ній матимуть повністю цифрові товари.

Революційний вибух станеться тоді, коли Apple випустить свої AR-окуляри. Саме ця компанія є законодавцем, тому що на відміну від Google у них є зв’язок між технологіями та користувачами. Google колись випускав Google Glass, але зараз цей проект вже ніхто не згадає. Тому, коли Apple випустить окуляри, всім потрібен буде контент і все доведеться передизайнювати. Я бачу майбутнє шикарним.

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ