BitClout — платформа, де заробляють на популярності. Вона лише з’явилась, потрапила у скандал, а її інвестор — a16z

У березні 2021 року американська преса розповіла про новий криптопроект – BitClout. Інтерес викликаний відразу декількома факторами, серед яких – великі інвестори. У BitClout вже інвестували Sequoia Capital і Andreessen Horowitz (a16z), хоча сам стартап тільки з’явився, а в основі бізнесу лежить ідея, що вже викликала багато запитань.

.                                         .                                     .

BitClout – платформа, де можна заробити на популярності своєї персони. Як це працює зараз:

  • Засновники проекту взяли 15 000 найпопулярніших профілів в соціальній мережі Twitter.
  • У кожного профілю є свій Creator Coin – якась одиниця, монета, як біткоїни. Користувачі платформи можуть купувати і продавати ці монети. За рахунок цього вартість зростає і на цьому можна заробити: купили дешевше – продали дорожче (в ідеалі).
  • Після виходу з beta-тесту, інші користувачі також зможуть додати себе у число людей, у профайли яких можна інвестувати і купувати їх Creator Coin. Спочатку ціна нуль, але якщо хтось буде купувати монети, їх вартість зросте.
  • Популярні користувачі зможуть отримувати вигоду від своєї популярності у вигляді відсотка від транзакцій з їх Creator Coin. Це стане для них стимулом працювати над своєю відомістю.
  • Схожі проекти вже існували, але там цінність користувача оцінювалася по контенту, який він створював. Тут історія інша: йде оцінка в цілому людині, не його контенту окремо.

Щоб купувати Creator Coin, користувачам спочатку необхідно придбати внутрішню валюту платформи – вона теж називається BitClout (далі – BTCLT). Придбати її можна тільки за біткоїни. Повідомляється, що на гаманцях сервісу вже близько $ 165 млн в біткоїнах.

Як пишуть самі розробники в White Paper – проект створений за схожою з біткоїном технологією, все зроблено в форматі open source. Зараз циркулює вже 2 млн BTCLT, їх кількість обмежена – до 19 млн одиниць.

Хто зробив сервіс – офіційно не повідомляється, а преса пише, що це група анонімних розробників. При цьому, вони вже зуміли залучити інвестиції від великих американських інвесторів, серед яких – Sequoia Capital, Andreessen Horowitz, TQ Ventures, Coinbase Ventures, Winklevoss Capital, Pantera Capital, а також фонд співзасновника Reddit Алексіса Оганяна. Coindesk пише, що присутність таких відомих імен в списку інвесторів необхідно для підтвердження того, що проект – реальний.

Критика [1]

Платформа почала з публікації 15 000 профілів найпопулярніших користувачів Twitter. Під час закритого тестування з’явилися свої фаворити, подивитися на них можна на платформі BitClout Pulse. Зараз серед лідерів – Ілон Маск (хто б сумнівався!), Навал Равікант і блогер mrbeastyt. Капіталізація їх персон оцінюється в $ 36 млн, $ 16 млн і $ 14 млн відповідно. Всього капіталізація профілів на платформі $ 172 млн, а щоденні торги – майже $ 17 млн.


Але є проблема.

Велика частина профілів, розміщених на платформі, не давали свою згоду на їх використання. BitClout вже звинуватили в крадіжці: компанія наживається на знаменитостях, не запитавши дозволу на це. У BitClout запевняють, що кожен може прийти і отримати доступ до свого профілю і почати на ньому заробляти, але в Billboard, де вперше підняли цю тему, з таким не згодні: платформа наживається на чужому імені.

З боку самих учасників експерименту поки ніяких скарг не надходило.

Критика [2]

Питання законності використання чужої слави – не єдине, що турбує учасників. Багато питань викликає процес монетизації проекту.

Справа в тому, що зараз для інвестицій необхідно придбати криптовалюту BTCLT за біткоїни. І все б нічого, от тільки продати BTCLT і купити за них біткоїни назад – не можна. Зараз така функціональність на платформі не передбачена.

Через це в ЗМІ проект вже почали називати «лава», незважаючи на наявність відомих інвесторів. Інвестори, до слова, свою причетність до стартапу не підтверджують і проект ніяк не коментують.

У самій компанії запевняють, що зворотній продаж власної криптовалюти – лише питання часу і допилювання платформи.

.                                                   .                                                      .

Втім, як стверджують опитані TechCrunch експерти, важливо, щоб платформа давала впевненість і довіру. До BitClout зараз занадто багато питань, все заплутано і не до кінця зрозуміло. Через це інтерес до неї може згаснути як тільки пройде хайп і ЗМІ перестануть писати про платформу.

 

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ