Bolt, Kiwi, Scroll, BikeNow та Zelectra – порівняння сервісів прокату електросамокатів у Києві

Наприкінці травня у Києві почав роботу новий сервіс прокату електросамокатів Zelectra. Це п’ята за рахунком компанія, яка надає послуги оренди самокатів у столиці. Крім неї є Bolt, Kiwi, Skroll та BikeNow. Ми робимо порівняння вартості та зручності оренди електросамокатів усіх п’яти сервісів.

Скільки коштує оренда

Виходячи з вартості активації й переміщення, найвигіднішою опцією для прокату електросамокату у будні дні буде Kiwi . У вихідні дні – Zelectra, оскільки сервіс надає можливість поставити транспортний засіб на паузу через додаток. Пауза означає, що самокат не зможе взяти інший користувач, а хвилини будуть рахуватися за зниженим тарифом.
Найдорожче обійдуться самокати Scroll.

Bolt Kiwi Scroll BikeNow Zelectra
Розблокування 9 грн 8 грн 10 грн 9 грн 11 грн
Будні дні
(з понеділка по п’ятницю)
1,9 грн/хв 1,9 грн/хв 4 грн/хв 1,9 грн/хв 2,20 грн/хв
Вихідний
(з п’ятниці по неділю)
2,5 грн/хв 2,5 грн/хв 4 грн/хв 2,9 грн/хв 2,20 грн/хв
Пауза 0,75 грн/хв
Пакет на день 490 грн 499 грн
Депозит от 200 грн от 100 грн от 100 грн от 100 грн
Застава (повертається після поїздки) 100 грн 85,4 грн

Вартість оренди на травень 2021 року

Також варто звертати увагу на депозит – кошти, які необхідно внести користувачеві на особистий рахунок у додатку, щоб взяти самокат у прокат. По завершенню поїздки, її вартість буде списана з цього рахунку. За такою системою працюють всі, крім Bolt – він списує гроші за поїздку відразу з банківської карти.
У системі депозитів є один істотний мінус. Якщо користувач відключить автоматичне поповнення рахунку у додатку та у ньому закінчаться гроші, електросамокат зупиниться і буде заблокований без попереднього попередження про це.

Зона покриття

Найбільша зона покриття у Bolt. Електросамокати компанії доступні на території від Нивок до Позняків, від Оболоні та до Голосієво.
Bolt – це не єдиний сервіс, самокати якого можна орендувати на Лівому березі. Зона покриття Zelectra також охоплює територію між Русанівкою та станцією метро «Позняки».
Зона покриття Kiwi обмежується територією між станціями метро «Либідська», «Дружби Народів», «Нивки» та «Політехнічний інститут».

На електросамокаті BikeNow можна доїхати від станції метро «Лук’янівська» до «Дружби народів», від Поштової площі до Політехнічного інституту і станції «Університет».
У Scroll – досить компактна зона покриття. Вона охоплює центр Києва, простягається уздовж синьої гілки метро до станції «Либідська» та в іншу сторону до «Контрактової».

Зони покриття Bolt, Kiwi, Zelectra, BikeNow і Scroll

Як орендувати самокат та як його повернути

Система оренди у всіх сервісів однакова: необхідно завантажити додаток, зареєструватися, додати банківську карту та розблокувати електросамокат, відсканувавши QR-код. До слову, взяти у прокат електросамокат Bolt, Scroll, BileNow та Zelecta можуть тільки користувачі, яким вже виповнилося 18 років. Сервіс Kiwi дозволяє брати транспортний засіб у оренду з 16, про що сказано у його призначеній користувачеві угоді.

Програми всіх п’яти столичних сервісів доступні на Android і iOS:

Bolt – Android/iOS;
Kiwi – Android/iOS;
Bird (Scroll) – Android/iOS;
BikeNow – Android/iOS;
Zelectra – Android/iOS.

Аби завершити поїздку досить сфотографувати припаркований у безпечному місці електросамокат за допомогою мобільного додатку. Важливо пам’ятати, що повернути транспортний засіб після прокату можна не скрізь. У додатку кожного сервісу відзначені зони, у яких залишати самокат не можна – це загрожує штрафом.

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ