CEO вирішив платити всім однакову зарплату «заради гармонії в команді». Досвід провалився

Кельвін Бентон, СEO британської психотерапевтичної компанії Spill, вирішив платити всім співробітникам однакову зарплату. Він розраховував, що це принесе в команду гармонію. Але вже через рік цю модель довелося скасувати. Історію про це опублікувало BBC, пропонуємо її скорочений переклад.

Spill розташовується в східному Лондоні і займається онлайн-консультаціями і терапією співробітників інших компаній, в разі вигорання, депресії або робочих стресів.

Компанія заснована 2,5 роки тому, зараз у неї понад 100 клієнтів, постійний штат в 13 чоловік і кілька психотерапевтів, які працюють дистанційно, з усіх кінців країни.

За останній рік продажі Spill виросли на 40%, за словами засновника, трапився вибух попиту на їхні послуги.

«Частково це сталося через тиск, який відчували люди, працюючи з дому в локдаун. Багатьом не вдавалося відкласти роботу до кінця дня, тому вони страждали від вигорання. Інші не могли знайти мотивацію працювати, поки знаходяться поза офісом», -— говорить творець компанії.

За його словами, все більше компаній оплачують своїм співробітникам психотерапію, оскільки через систему національної охорони здоров’я NHS ці послуги отримати все складніше.

Обоє батьків Кельвіна — дипломовані психотерапевти, а він займається комп’ютерними технологіями. Він об’єднав дві дисципліни і придумав свій сервіс: психотерапію по відеозв’язку (наприклад, через Zoom).

Одне з важливих рішень, яке засновник прийняв ще на старті компанії: платити всім своїм співробітникам (включаючи себе) однакову зарплату.

«У команді було п’ятеро людей і кожен робив більш-менш однаковий внесок у розвиток. Тому ми спробували експеримент: платити всім однакову суму, незалежно від досвіду або ролі. Ми хотіли кинути виклик традиційній зарплатної моделі, подумали, що 36 000 фунтів стерлінгів на рік — достатньо, щоб безбідно жити у Лондоні», — розповідає співзасновник.

Спочатку цей прийом спрацював непогано і створив гарну робочу атмосферу.

«Наприклад, ми всі разом зібралися випити. Не було проблеми в тому, хто оплатить рахунок, або думок про те, що оскільки менеджер отримує більше, ніж підлеглий, то і платити повинен він. Кожен отримував однакову суму, тому не виникало проблем у подібних соціальних взаємодіях», — говорить CEO компанії.

Але компанія розвивалася, Кельвін наймав все нових людей в штат (наприклад, розробника, менеджера з продажу, офісних співробітників) і пропонував їм усім ту ж зарплату. Почалися складності.

«Розробники зазвичай користуються великим попитом і вони отримують зарплати більше, ніж 36 000 фунтів на рік. Менеджери з продажу заробляють з комісії. Наша модель не дуже їм підходила», — говорить засновник компанії.

Було дуже складно знайти розробника. А на пошуки менеджера з продажу пішло три місяці, адже всі кандидати просили оплату відповідно до показників продажів. Фіксована зарплата їм не годилася.

У той же самий час, Кельвіна закидали резюме на позиції офісних співробітників із зарплатою в 36 000 фунтів. Адже для такої посади це — висока оплата. Кандидати йшли за грошима, а не тому, що хотіли працювати саме в цій компанії.

Але і серед вже діючих співробітників подібна система почала викликати невдоволення.

«Наша команда росла, і деякі співробітники отримали важливіші ролі. Хтось працював більше. І почалися обговорення: чи повинен мій колега отримувати стільки ж, скільки я? Це викликало конфлікти в команді і думка, що експеримент потрібно закривати», —розповідає CEO.

Після року роботи в такому форматі Кельвін піддався тиску команди і скасував політику рівної зарплати, замінивши її традиційним підходом (в залежності від позиції та досвіду).

«Те, що експеримент провалився, стало великим розчаруванням. Ми хотіли створити щось демократичне і засноване на принципах рівності. Але іноді традиційні практики виникають не на рівному місці», — вважає голова компанії.

Експеримент мав і позитивні результати. Після того, як його згорнули, Кельвін вирішив, що розмір зарплат всіх співробітників повинен бути публічним.

«Всі наші зарплати відкриті. В офісі не ходять чутки про те, кому і скільки платять. Це допомогло досягти гармонії в офісі. А якщо ви працюєте в бізнесі психотерапії, дуже важливо, щоб у вашому робочому просторі була гармонійна атмосфера», — каже Кельвін Бентон.

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ