Чоловік інсценував своє викрадення, щоб вкрасти біткоїни на $ 1.15 млн.

Голова департаменту поліції Венесуели Дуглас Ріко в своєму Instagram розповів, що поліція розшукує шахрая з криптовалютою. Поліцейські вважають, що 23-ний хлопець інсценував власне викрадення та вкрав біткоїни. Тепер його розшукують, пише ForkLog.

Звати його Андрес Хесус Дос Сантуш Ернандес. В поліції говорять, що він керував криптоактивами своїх клієнтів. Андрес повідомив їм, що його викрали. Зловмисники нібито змусили його вивести біткоїни з біржі Binance та перевести їх на різноманітні рахунки.

Засновники втікачі

В червні засновники криптовалютної біржі Africrypt Амір та Раіс Каджі зникли з грішми вкладників, пише Bloomberg. По підрахункам видання, вони вкрали $3.6 млрд. в біткоїнах. Інвестори звернулися в юридичну фірму, яка в свою чергу вирішила шукати засновників за допомогою елітного підрозділу національної поліції ЮАР.

За словами інвесторів, проблеми почалися ще в квітні. Тоді криптобіржа Africrypt закрилася, а засновники заявили, що її взламали. Компанія надіслала всім листи та попросила не звертатися до юристів , так як це ” може сповільнити процес повернення коштів”.

Виявилося, що співробітники Africrypt втратили доступ до серверів за тиждень до нібито “взлому”. Також розслідування показало, що всі гроші фірми вивели з рахунків та гаманців, а валюти провели через біткоїн-міксери, щоб її не можливо було відслідкувати.

Засновники біржі брати Каджі зникли. Вони не відповідають на дзвінки. Сайт компанії також не працює.

Український варіант викрадення

Місяць назад харківська Instagram-блогер Катерина Якименко, відома під ніком tigra__k ( сторінка вже видалена), інсценувала власне викрадення. Вона хотіла отримати викуп від свого спонсора.

Правоохоронці говорять, в поліцію подзвонила подруга блогера Оксана і розповіла, що Катерина Якименко не відповідає на дзвінки. Під час розслідування виявилося, що під час “викрадення” Катерини її автомобіль знаходився в Києві та вона розраховувалася своєю банківською картою в ресторанах. Також дівчина намагалася взяти в оренду елітний автомобіль в одному київському салоні.

Виявилося, що Катерина змовилася з київським другом, щоб отримати викуп від свого спонсора із Росії. Поліція вияснила, що той почав отримувати повідомлення з вимогою заплатити 5 біткоїнів. Через декілька днів дівчину затримали в Львівській області.

 

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ