Чому ми пройшли застій електронної пошти і вступаємо в її золотий вік

Всі ми знаємо, що робота пов’язана з електронною поштою. Але, з огляду на роль вашої поштової скриньки як центрального вузла у професійному житті, електронна пошта до недавнього часу не могла стати більш ефективним засобом комунікації.

Співзасновник і генеральний директор платформи, що об’єднує електронну пошту, чати, дзвінки, спільні документи і завдання Spike Двір Бен-Ароян, написав колонку для Fast Company, про причини застою функціоналу поштових скриньок і про майбутнє цих сервісів.

.             .             .

Старі протоколи

Частково причина застою електронної пошти полягає в тому, що це одна з найстаріших цифрових технологій, яка досі використовується щодня. Перший «електронний лист» було відправлено 29 жовтня 1969, і ми все ще відправляємо такі самі листи в 2020 році.

Деякі з базових технологій, безумовно, еволюціонували з того часу, але більшість використовуваних протоколів відносяться до минулого сторіччя. Протокол відправки електронної пошти (SMTP) був створений у 1982 році, а протокол її завантаження (IMAP) створений у 1986 році.

Якщо згадати всі зміни в технологіях, які відбулися з 1980-х років, то дивно, що ми все ще використовуємо настільки старі протоколи.

Відкрита платформа

Оскільки електронна пошта побудована на відкритих стандартах, відмінних від багатьох інших технологій в наші дні, вона залишається децентралізованою. А це означає, що жодна компанія не може володіти і контролювати їх. Будь-хто може створити компанію, яка надає послуги електронної пошти, і вони будуть сумісні з усіма іншими платформами електронної пошти на ринку.

Якби електронна пошта була побудована на закритій системі, вона, ймовірно, контролювалася б жменькою великих технологічних компаній – точно так само, як деякі з нових способів комунікації.

Контроль корпорацій

Але у відкритості електронної пошти є зворотня сторона. Останні два десятиліття електронна пошта не приваблювала великої уваги або фінансових вкладень. На початку 2000-х найбільш значним нововведенням була пропозиція Google для зберігання даних на один гігабайт.

Що було останнім значним нововведенням в електронній пошті відтоді? Якщо ви нічого не можете придумати, це тому, що нічого не було.

Причина криється в тому, що, хоча будь-хто може створити службу електронної пошти, але переважна більшість активних облікових записів контролюються ТехноГігант, на кшталт Google, Microsoft і Apple

Оскільки кожен пристрій мав «досить хороший» обліковий запис електронної пошти, а облікові записи електронної пошти роздавали, як цукерки на Хеллоуїн, не було великого ринку, на якому можна було б запропонувати якесь цікаве (і платне) рішення.

Такі програми, як Mailbox і Sparrow, пропонували деякі нові прийоми призначеного для користувача інтерфейсу, але у них не було життєздатних бізнес-моделей, і вони не могли переконати багатьох людей платити за підписку. І не було стимулів до інновацій.

Парадокс відкритої платформи

Крім того, відкрита природа електронної пошти перетворилася в парадокс, коли її практично неможливо модернізувати без згоди практично всіх провайдерів електронної пошти.

Ця тупикова ситуація призвела до розробки безлічі нових послуг, призначених для оптимізації зв’язку. Компаніям потрібні були нові рішення, тому вони створювали свої власні.

Під час підйому економіки додатків такі сервіси, як WhatsApp, були розроблені для усунення плати за SMS за відправку коротких повідомлень. Slack і Microsoft Teams були створені, щоб допомогти позбавитися від нескінченних бесід.

Хоча всі ці нові сервіси цікаві, всі вони побудовані на закритих платформах.

Звичайно, є місце для обміну повідомленнями, але електронна пошта як і раніше є централізованим комунікаційним портфелем для багатьох подій, які відбуваються в нашій роботі та особистому житті.

Якщо ви хочете зв’язатися з новим клієнтом, ви будете використовувати електронну пошту. Коли вам потрібно подати звіт про витрати на кінець місяця, ви знайдете всі потрібні квитанції у своїй електронній скрині.

Електронна пошта, як і раніше, є осередком нашого цифрового сліду і більшої частини наших міжустановних комунікацій.

Пандемія змінює світ

Однак у 2020 році ми всі опинилися в штопорі через глобальну пандемію. Ми все більше покладаємося на технології, щоб наші організації і наша робота продовжували розвиватися.

Як не старалися люди піти від електронної пошти, вони розуміли, що це все ще найефективніший спосіб спілкування. Всі зрозуміли, що їм як і раніше потрібна електронна пошта, і вони щодня використовують її навіть з новими інструментами, такими як Microsoft Teams і Slack, особливо після того, як цілі компанії перейшли на віддалену роботу.

І якщо їм як і раніше буде потрібна електронна пошта, тоді всі ці інструменти на основі чату – просто ще одна поштова скринька, яку потрібно перевіряти і організовувати. Це створило перевантаження повідомлень.

У результаті в нас з’являється більше платформ або додатків, більше відволікаючих чинників і більше часу, який ми витрачаємо даремно на пошуки інформації і завдань, розподілених по безлічі сервісів.

Майбутнє поштових скриньок

Ось чому електронна пошта повинна стати чимось більш сучасним і впорядкованим. Постійний стрес від перемикання між додатками чату, додатками для управління проєктами, спільними документами і навіть вашим календарем бере своє. Що нам потрібно, так це рішення, яке покращує наше спілкування, а не заважає йому, рішення, яке переосмислює, як електронна пошта виглядала би, якби вона була створена сьогодні.

Зрозуміло, що нам потрібно змінити дизайн електронної пошти з нуля і спростити способи спілкування людей одне з одним, які були побудовані в 1969 році. Нам потрібно переосмислити наші комунікації з точки зору 21 століття. Нам потрібні рішення, такі ж потужні, як і прості, але суть в тому, що нам потрібна електронна пошта.

Нові продукти

Ймовірно, тому ми почали отримувати багато новин про сервіси електронної пошти. Новини про незліченні нові продукти, пов’язані з поштою, які були запущені в 2020 році.

Запущений у червні Basecamp, новий поштовий сервіс OnMail від творців поштового програми Edison, який був анонсований у квітні і запущений кілька тижнів тому. Українська компанія Readdle, творець поштового сервісу Spark продовжує вкладати сили і кошти у свій додаток.

З такими інвестиціями в нові поштові програми та сервіси стає ясно, що електронна пошта знову стає улюбленцем Кремнієвої долини. За останні два роки в електронній пошті з’явилося більше інновацій, ніж за останні 10.

Коли в 2020 році наш світ змінився на краще, ми відмовилися від давно знайомих інструментів яким довіряли.

Всі поступово розуміють те, що я знав давно: електронна пошта, нарешті, знову стала сексі.

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ