Чому Netflix ніколи не падає? Розповідаємо, як влаштований стрімінг усередині

У 2012 році Netflix вигадав свою систему Open Connect, яка дозволяє сервісу стабільно працювати та справлятися з високими навантаженнями. Редакція Banda.Media переклала матеріал The Verge про те, як Netflix влаштований «під капотом».

Open Connect забезпечує стабільність

Цього року сотні тисяч користувачів Netflix дивилися серіал “Гра кальмарів” одночасно. Антиутопічна драма стала найпопулярнішим продуктом на стрімінг, але навіть такий великий попит не зламав Netflix. При цьому конкурентні послуги регулярно «лагають» і в менш складних ситуаціях. Disney Plus, наприклад, провалився в день запуску, бо просто не впорався із навантаженням.

Ключовим фактором стабільності Netflix є Open Connect. Це система, яка зберігає відео Netflix у різних місцях по всьому світу. “Це одна з причин, чому сервіс є лідером ринку і чому він так рідко падає”, – говорить Ден Рейберн, експерт з потокової передачі мультимедіа та головний аналітик Frost & Sullivan.

У Netflix кажуть, що створили таку інфраструктуру, бо від початку планували залучити велику аудиторію для стрімінгу. На той час не було технологій, які б могли впоратися з таким трафіком. Можливість прогнозувати на довгі роки вперед сьогодні забезпечує комфортний перегляд шанувальникам «Ігри в кальмарів», яких налічується 111 мільйонів на Netflix.

Як організувати Open Connect

Open Connect – це внутрішня мережа розповсюдження контенту Netflix. З 2012 року компанія надає інтернет-провайдерам фізичні пристрої, що дозволяють їм локалізувати трафік. Ці пристрої зберігають копії контенту Netflix, щоб зменшити навантаження на мережу та кількість каналів, якими потік досягає користувача.

Більшість потокової передачі залежить від сторонніх мереж поширення контенту (CDN). “У цьому випадку запит на контент від провайдера повинен проходити через обмінну точку і близько п’яти інших мереж, поки він не потрапить до місця, де зберігається контент”, – говорить Вілл Лоу, головний архітектор медіа-інженерії в Akamai. Це не тільки уповільнює роботу стрімінгу, а й обходиться дорожче.

Netflix зараз має 17 000 серверів у 158 країнах, і компанія планує розширити свою дистриб’юторську мережу. Посібник із потокової передачі визначає пріоритети розташування цих серверів з урахуванням географії користувачів. “Щоб прискорити потокову передачу, розмістіть сервери якомога ближче до кінцевого користувача”, – говорить Вілл Лоу.

Хоча Netflix не розкриває, скільки коштує будівництво та обслуговування цих серверів, відомо, що компанія інвестувала близько мільярда доларів у Open Connect з моменту його запуску у 2012 році.

Однією з причин, через яку Netflix довелося створити власну систему розповсюдження контенту, є низька якість американських провайдерів. Сьогодні не кожен провайдер може використовувати стримінгове обладнання. Наприклад, Netflix заявила, що не співпрацює з AT&T, однією з найбільших телекомунікаційних компаній у Сполучених Штатах.

Чому все вийшло

Netflix намагається забезпечити стабільне з’єднання незалежно від якості вашого провайдера. Для цього на сервери фактично надсилаються три копії записів різної якості. Якщо провайдер перевантажений, система може замінити запис версії та дозволяє зупинити трансляцію.

«Ми адаптуємо контент до якості мережі, а не навпаки, тому користувачі не помічають, коли відбувається перевантаження. Система автоматично перемикається між копіями, уникаючи буферизації», – сказали в Netflix.

Фото: The Verge

Netflix прогнозує, який контент на потоковій передачі буде популярним і в яких регіонах. Тому він розміщує цей контент на серверах якомога ближче до споживача. Операція проводиться заздалегідь, тоді як мережа не завантажена і потік не конкурує з іншим інтернет-трафіком.

«Таке попереднє розміщення наших шоу дозволяє локально зберігати 100% всього каталогу. Таким чином, це усуває ризики несправностей», – говорить Джина Хаспілер, віце-президент Netflix Open Connect.

Open Connect має два типи серверів: флеш-сервери, які забезпечують швидку доставку, та сховище, що містить до 350 терабайт даних. Якщо серіал стане популярним, Netflix перенесе його у флеш.

Open Connect довго чекав свого часу. У 2020 році, коли весь світ залишився вдома через пандемію, стратегія Netflix допомогла їм захопити велику кількість аудиторії. Сталося це завдяки стабільній роботі в умовах підвищеного попиту.

Інші переваги також важливі

Open Connect – не єдина перевага Netflix перед конкурентами. Останніми роками компанія запровадила низку рішень, що покращують роботу стрімінгу. Наприклад, нова технологія кодування відео та аудіо, яка використовує менше даних. Компанія також постійно покращує досвід користувача і вносить зміни в інтерфейс. Тоді як решта потокового мовлення неохоче реформує те, що вже працює.

«Те, що працює у Сполучених Штатах, не обов’язково буде зручним для корейця чи китайця. Саме тому ми враховуємо нюанси сприйняття дизайну у різних країнах», — каже Стів Джонсон, віце-президент Netflix із продуктово-студійного дизайну.

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ