Чому засновники Big Tech йдуть у відставку з посади СЕО? Їм стає не цікаво

Наприкінці листопада стало відомо, що Джек Дорсі залишає посаду виконавчого директора Twitter і залишає компанію. Зараз він повністю зайнятий в іншій своїй компанії – Square або, як її ще недавно називали – Block. Є багато здогадів, чому Дорсі залишив свою посаду, але видавництво The New York Times і Recode пропонують альтернативну точку зору: Дорсі, як і інші фундатори нині великих технологічних компаній, просто не були зацікавлені в управлінні компаніями такого масштабу. Редакція AIN.UA коротко передає думки з обох матеріалів.

Усі йдуть

Якщо відкрити список найбільших технологічних компаній сучасності, то більшість із них не керуються тими самими людьми, які їх заснували.

  • Білл Гейтс покинув Microsoft.
  • Стів Джобс більше не з Apple.
  • Ларрі Пейдж та Сергій Брін покинули Google.
  • Джефф Безос залишив Amazon.
  • Рід Хастінгс розділив обов’язки виконавчого директора з колегою з Netflix.
  • Джек Дорсі залишив Twitter.

Досі єдиною великою компанією, що все ще керується її засновником, є Мета та Марк Цукерберг. Але й тут усе не так просто – пояснимо нижче.

Не цікаво

На думку журналістів, керівники великих технологічних компаній залишають посаду СЕО, коли компанія стає дуже великою і потребує не стільки провидця на чолі, скільки якісного та професійного менеджменту. Такі люди можуть підтримувати та розвивати компанії, приклади Тіма Кука, Сатья Наделла, Сундара Пічаї це підтверджують.

Велика компанія – це не лише слава та успіх. Останні роки показують, що все частіше на посаді СЕО звучать постійні звинувачення, увага з боку регуляторів, негатив у ЗМІ, а також бюрократія та практично повна несвобода. Останні два роки AIN.UA писав про те, як керівників Big Tech викликали для надання свідчень про їхню роботу в Конгресі. Крім того, є інвестори, які постійно потребують уваги.

Вважається, що це не те, чого хочуть фундатори подібних технологічних компаній. Як тільки вони створили стартап, вони хочуть залишитись у ньому, а не бачити своє ім’я на першій шпальті газет зі звинуваченнями в роботі компанії. NYT припускає, що це одна з причин, чому керівники Big Tech залишають свої посади, повертаючись до того, що їх запалює.

  • Гейтс займається благодійністю та розвитком зелених технологій.
  • Безос – космосом.
  • Брін та Пейдж – інвестиціями у майбутні проекти.
  • Навіть Цукерберг, хоч і залишився головою своєї компанії, останнім часом займається розробкою не соціальних мереж, а метаверсом — саме тому він перейменував компанію в Meta і розповів про величезні інвестиції в новий напрямок компанії. Щось на зразок пива для компанії з капіталізацією майже $1 трлн.

Люди, які побудували величезні компанії та заробили значні багатства, знову хочуть займатися продуктом та розвитком компаній, а не бюрократією та розмовами з інвесторами. Швидше за все, ніщо не зможе зламати цю тенденцію.

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ