Чи допомагає віддалена робота знизити вплив на екологію?

Видання The Guardian піднімає тему віддаленої роботи з точки зору екології і збереження оточуючого середовища. Питання в наступному: якщо компанія переводить своїх співробітників на віддалену роботу – чи буде меншим викид в атмосферу? Відповідь вийшла, досить не очевидною. Banda.media коротко розповість про дане дослідження.

Основна проблема світу, в якому всі ходять в офісі – особистий транспорт. За даними видання, в США половина викидів – від автомобілів. До 90% люди їздять на роботу на авто і часто в одиночку. Іншими словами машина головне джерело забруднення навколишнього середовища. В 2020 році, коли більшість людей залишилися вдома, викиди зменшилися на 15%.

Але навіть те, що всі залишаться вдома, це не допоможе. Причин декілька.

  • Ми приберемо автомобіль, але е забуваємо, що людина залишиться вдома і включить, до прикладу, кондиціонер чи обігрівач. А враховувати цей показник варто: в розпал пандемії споживання енергії зросло на 20%. В ході дослідження також виявилося, що якщо співробітник йде на роботу пішки, використовує велосипед чи проїжджає на машині менше 6 км. , то викидів буде менше, ніж коли вони будуть працювати вдома.
  • Друга проблема – власне житло. Коли людям говорять, що вони можуть працювати віддалено, части переїжджає за місто і купує будинки. Виявилося, що розтрата енрегії в приватному будинку в три рази більша розтрат квартири. Додаємо до цього покупку автомобіля, адже потрібно якось їздити за покупками і час від часу в офіс. Як наслідок, отримуємо не менше викидів, а більше.
  • Не дивлячись на віддалену роботу, компанії не можуть повністю відмовитися від зустрічей в офісі. Якщо частина персоналу переїде далеко від офісу та буде, наприклад, прилітати раз в квартал на зустрічі, ефект буде не краще а гірше. Для розуміння: один політ із Чикаго в Лос-Анджелес рівний трьома місяцям їзди на авто по 15 км. щоденно. Сюди ж включай бізнес-зустрічі, які залишаються.
  • Ще одна проблема, про яку не всі думають – гібридний формат роботи, коли в офіс ходити не обов’язково, але можна: це призведе до збільшення витрат енергії вдвічі. В такому випадку електроенергія буде йти і з офісу, який працює і з будинків тих співробітників, які залишилися вдома. Частина керівників заявила, що хоче зменшити площу офісів, але й тут є моменти: ремонт чи перебудова потягнуть за собою об’ємні відходи, які, скоріш за все, ніхто не буде перероблювати.

Очевидної та простої відповіді, як зменшити викиди та тиск на екологію – немає. В матеріалі робиться наголос на тому, що підхід повинен бути комплексним і тоді можливо, ситуація дійсно зміниться до кращого. Просто залишити всіх дома та казати ” тепер ми захищаємо планету” – не варіант.

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ