Чи варто інвестувати в Influencer marketing у 2021 році?

SMM-менеджер LOBODS і автор курсу «Детальний SMM» Дар’я Сальникова розбирає тренди і перспективи зростаючого ринку маркетингу впливу.

.                 .                 .

З чого все почалось?

Складно назвати трендом те, що вже не нове. Навіть популярне зараз явище наноінфлюенсерів (профілі з передплатниками до 10 000) існує вже давним-давно. Поняття «лідер думок» знайоме ще з теорії масової комунікації і означає людей, які мають вплив у тій чи іншій сфері. З’явилося це поняття в результаті досліджень Пола Лазарсфельда і теорії обмежених ефектів, у якій говориться, що засоби масової інформації доносять меседжі до людей гірше, ніж інші люди, які мають на них вплив (лідери думок). І ці «інші люди» існують на всіх рівнях суспільства і у всіх демографічних групах, головне щоб вони володіли експертністю в тому чи іншому питанні.

Ось так – все, про що зараз ми з вами говоримо як про тренд, вже було доведено раніше. Єдина особливість: зараз дане явище перемістилося на простори соцмереж.

Виходячи з цієї тенденції, поняття блогера і лідера думок зараз ототожнюються, хоча це не так. Блогер може бути лідером думок, а може і не бути, а лідер думок може і не бути блогером. По суті блогер – та людина, яка веде блог на тій чи іншій платформі (Instagram, YouTube, Twitter, власні платформи), а лідер думок – персона, яка має вплив.

Мати цей самий вплив і медійність із появою соцмереж стало зараз доступніше і багато різко взялися за ведення своїх профілів у надії отримати ту саму можливість впливу або хоча б популярність за рахунок бази передплатників. Цілей для ведення блогу може бути безліч, і одна з них – монетизація за допомогою продажу реклами. А де є продажі, там вже є і конкуренція, попит, пропозиція і основні характеристики ринку, який стрімко розвивається.

Що говорять цифри і факти?

Складно відкинути Influencer marketing, коли ми бачимо збільшення обігу і статистику.

Згідно з прогнозами Influencer marketing Hub, обсяг індустрії досягне приблизно $ 9,7 млрд до кінця 2020 році. А 2025 обсяг ринку досягне $ 23,52 млрд.

Стрімко зростає кількість агентств у сфері Influencer marketing і бірж блогерів. Хоч вітчизняних досліджень у цьому напрямку немає, зі свого досвіду можемо сказати, що дані тенденції простежуються не тільки на зарубіжному ринку, але і на українському.

Але головним показником розвитку напрямку можна назвати те, що сам Instagram уже кричить про затребуваність influencer marketing своїми авторськими продуктами. Instagram оголосив про те, що починає роботу з платформою Brand Collabs Manager, що належить Facebook, маркетплейсом, який допомагає брендам і блогерам знаходити один одного. Сенс платформи – колаборації брендів і блогерів без посередників. Те, що соцмережа відчуває розвиток напрямку, в наявності.

Хоч офіційної української статистики ринку маркетингу впливу немає (логічно, адже ми тільки наздоганяємо світ і до таких показників дійдемо не скоро, але дійдемо), розвиток чітко простежується. Про це свідчить як і зміна якості роботи інфлюенсерів, так і поява нових агентств і сервісів для роботи з ними.

Наприклад на ринку України активно просувається новий сервіс з перевірки блогерів Trend Hero, а на сайті Revision з’явився розділ відгуків про блогерів. А запити на організацію співпраці з блогерами у нас у LOBODS виросли в 5 разів за останній рік.

Ми поки відстаємо

В Україні ринок маркетингу впливу тільки починає формуватися, але його успіхи не можуть не радувати. Ще 1,5 роки тому самі блогери (ми зараз не говоримо про лідерів думки офлайн, так як вони часто не продають рекламу) не надто сумлінно ставилися до своєї роботи: могли затримати терміни, не відповідати тижнями на повідомлення, робити неякісну рекламу. На нашій практиці був випадок, коли блогер затримав термін виходу контенту більш, ніж на 3 тижні.

Від цієї співпраці довелося відмовитися. Впоратися із ситуацією якраз допоміг той самий розвиток ринку, коли нові обличчя в індустрії блогерства розвиваються стрімко і рекламодавець йде до них, адже знає, що там все буде якісно. У базі Lobods понад 100 блогерів, із них я маю досвід роботи з більш ніж 70 і можу чітко сказати, з ким буду продовжувати співпрацю в рамках проектів, а з ким ні. Особливо чітко це відчувається в клієнт-сервісі блогера і самому реченні.

Коли один інфлюенсер говорить тобі одну ціну з урахуванням свого креативного підходу і якісного продакшена, а інший заявляє ціну в 2 рази вище без якоїсь цікавої пропозиції і відсутності професійної зйомки, то вибір стає очевидним і навіть додаткові 10 000 охоплення роль не зіграють. Здорова ринкова конкуренція і підтягла український ринок influencer marketing вгору.

Зараз у блогерів є персональні асистенти, які відповідають за результат реклами, пакети послуг і комплексні пропозиції, презентації та медіакіти, і сама юридична особа, а значить можливість укладати договори і проводити розрахунки офіційно. Ух, ростемо 🙂

А яка віддача?

На нашому ринку така тенденція теж присутня. Наприклад, у нас в агентстві є клієнти, які уклали договір на підтримку в напрямку маркетингу впливу на рік. А багато, хто попрацював із блогерами в рамках одного прояву продовжують вкладатися в нові («Наша Ряба», Bob snail, «Щедрий Дар»).

Підводячи підсумок, можна однозначно сказати, що маркетинг впливу – це зростаючий ринок зі своїми власними трендами і, чим раніше їх почнеш підхоплювати, тим краще буде для бізнесу, адже поки всі цифри і тенденції на стороні зростання Influencer marketing у 2021 році.

Автор: Сальникова Дарина, SMM-менеджер LOBODS.

Читайте також:

Щоб генерувати прибуток, маркетингова агенція має стати правою ниркою компанії. Кейс Syntropy

6 коротких маркетингових правил, які використовують в Readdle

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ