Crew Dragon Ілона Маска успішно доставив астронавтів NASA на Землю

2 серпня космічний апарат Crew Dragon компанії SpaceX приводнився біля берегів Пенсаколи, Флорида, доставивши з МКС на Землю двох астронавтів NASA. Таким чином, перша комерційна пілотована місія до МКС і назад завершилася успішно. Про це повідомляє NASA.

1 серпня апарат з двома астронавтами Робертом Бенкеном і Дугласом Херлі відстикувався від МКС, а 2 серпня, о 21:48 по Києву успішно приводнився в Мексиканській затоці. До апарату попрямували рятувальні човни. Астронавти ще якийсь час пробули в капсулі, щоб провести ряд тестів, а потім вилетіли в Х’юстон.

Тут і далі – фото NASA і SpaceX

 


Траєкторія польоту Dragon після відстиковки від МКС 1-2 серпня виглядала так:

Після того, як апарат виконав маневр по сходу з орбіти, він ще близько 40 хвилин летів до місця приводнення. При спуску апарат спочатку задіяв два допоміжних парашута, які сповільнювали і стабілізували його, а потім – чотири основних, які дозволили м’яко приводнитися.

Перевантаження для астронавтів перед приводненням становили близько 3,5G (коментатори в центрі управління порівняли це з перевантаженнями на американських гірках).

Коли стало ясно, що корабель успішно приводнився, в центрі управління навіть пожартували, звертаючись до астронавтів: «Спасибі, що літаєте SpaceX!».

Цей спуск Crew Dragon – частина тестової місії з доставки астронавтів на МКС і назад. Вона почалася 30 травня, коли ракета-носій Falcon 9 вивела апарат Crew Dragon на орбіту. На наступну добу він доставив астронавтів до МКС.

Це – перший комерційний пілотований політ до МКС. Астронавти Роберт Бенкен і Дуглас Херлі пробули на борту МКС 62 дня, де проводили наукові експерименти і виходи в космос.

Для США ця місія важлива ще й тому, що американські астронавти прибули на станцію, а потім повернулися на Землю ні  на російському «Союзі», а на американському апараті. NASA не відмовиться зовсім від «Союзів» – але отримає більше можливостей. А Crew Dragon планують використовувати повторно.

У SpaceX кажуть про те, що Commercial Crew Program (можливість для приватних компаній створювати апарати, які доставляють людей до МКС) – це поворотний момент для майбутнього США в дослідженнях космосу, який «закладає основу для майбутніх місій до Місяця, Марсу і далі».


Читайте також:  Як потрапити на Марс у 2050 році


 

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ