Цікавий стартап: сервіс прийому сміття на переробку SofiaRecycling

Сьогодні інтерв’ю з SofiaRecycling – проєкт який дозволяє великому ЖК і всім хто живе поруч, здавати сміття на переробку.


Засновники і команда стартапа

Засновники стартапу – Казанцева Анна і Медведєва Анастасія. Всього в команді 5 чоловік, зараз вони шукають вантажника/пакувальника.

Про що стартап

Ми створили проєкт, який дозволяє великому ЖК і всім, хто живе поруч, здавати сміття на переробку.

Ми приймаємо більше 20 категорій сировини, в тому числі ту, що підлягає високотемпературному спалюванню. Проводимо лекції і навчання як для дорослих, так і для дітей (школи, садки). Ми підключили кафе, які знаходяться поблизу, і стараємось розширяти їх список.

Ми надаємо повний спектр послуг по сортуванню сміття включно з послугою до сортування. Є можливість здавати органічну сировину для подальшого компостування. Наша ціль – дати можливість повноцінного сортування в кожному ЖК і звести вивіз сміття на полігон до мінімуму. Зараз, з нами сортує близько 200 сімей в ЖК і щомісяця ми розширюємося.

Сортування в Україні сьогодні на зародковому етапі. Люди готові сортувати і ми надаємо їм можливість робити це повноцінно прямо в них під будинком.

Модель монетизації

Модель продажу.

Скільки часу пішло на MVP? Які помилки допущено?

3-5 місяців. Довго виводили проєкт в плюс. Складнощі були з переходом від моделі «підписка» до моделі «продажі».

Як з’явилась ідея створити стартап?

Ми хотіли здати куди-небудь хоча б скло і картон, але рядом тільки «точка-алкоголічка», де не дуже приємний контингент. Та й це не вирішувало витання кількості сміття.

Конкуренти і їх досягнення

«Україна без сміття» – наймасштабніша організація по сортуванню сміття. Наша перевага в зручному розташуванні біля клієнта (в його дворі, ЖК, районі). Відсутність черги, оскільки впроваджена система запису і здати свою сировину ви можете в будь-який для вас зручний час всього за 3-5 хв. В «УБС» зараз з цим складно через карантинних обмежень і люди на жарі чекають по 30-40 хвилин. Саме ця компанія стала для нас гідним прикладом для ідеї. Ми довго співпрацювали і ми дуже раді, що в Києві є такий чудовий проєкт.

Ecola – сервіс по збору сміття через telegram-бот. Ви можете замовити кур’єра і здати йому сміття. В нас клієнт платить тільки за сміття, підлягаюче високотемпературному спалюванню та небезпечні відходи. Ви завжди зможете поспілкуватися з консультантом і задати йому всі питання.

В компанії Ecola ви бачите тільки кур’єра, який, на жаль, не завжди може надати вам повну консультацію з послуг. Ми співпрацюємо з цим сервісом. Там працює чудовий хлопець Антон – координатор по всім питанням. Вони також намагаються покращитись по всім фронтам. Разом ми намагаємось продумати, що робити з специфічними категоріями сировини. Завдяки цій компанії нам вдалось, у підсумку, монетизувати наш проєкт. Дуже їм вдячні!

Ми щиро вдячні кожному проєкту, стартапу, окремій людині, хто свідомо підходить до питання сміття в Україні. Ми точно знаємо, як це тяжко, скільки дивних відмов у людей. Разом ми змінимо світ!

Яких конкурентів вже немає, чому в них не вийшло?

«Точки-алкоголічки». Вони не конкуренти, і вони швидко закриваються але репутацію будь-якого проєкту по сортуванню сміття знищують швидко, тому що:

  • Є стереотип, що всі, хто працює з сміттям або бомжі, або алкоголіки.
  • Вони платять за скло і картон. Нехай це копійки, але саме це підштовхує людей на фразу: «як, нам ще за сміття платити»?

Я не знаю, як вони виживають і чи виглядає це як виживання. Вони існують в дещо іншому світі. Як МАФ-и і торговельні центри.

Ми руйнуємо ці стереотипи. Я (Анастасія) працюю в ІТ, моя колега в сфері спорту, вона молода мама. Ми приймаєм 90% вашого сміттєвого відра. Ви ніколи не почуєте запаху пива чи цигарок в гаражі. В нас є дитячий куток, щоб дитині не було нудно, поки батьки сортують.

Як ви оцінюєте ринок для вашого продукту

Ринок в рамках України не заповнений. Зовсім. Україна на межі повного забруднення своїх ресурсів, якщо нічого не вдіяти, то всього за 3-5 років ви не знайдете жодної чистої водойми чи лісу.

Київ щоліта страждає від спалахуючих звалищ. Це проєкт не про гроші. Це фундамент нашого майбутнього.

Скільки грошей/часу вами інвестовано?

Інвестовано 35000 грн. Гроші забудовника ЖК. Інвестиції на існуючий проєкт не шукаєм. Шукаєм забудовників, які готові відкрити схожий проєкт в себе в ЖК.

Результати?

  • За 2 роки роботи проєкту нам вдалось здобути наступні результати:
  • Близько 200 сімей користуються нашими послугами
  • Чистий дохід, після всіх виплати, в середньому складає 8000 грн в місяць
  • З нами співпрацюють 5 районних кафе і мережа спортивних клубів
  • За запитом ми проводимо екскурсії для садків і шкіл
  • В нас з’явився сайт гай по сортуванню, телеграм-канал, фейсбук-група, інстаграм

 

 

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ