Депутати прийняли 20% ПДВ на послуги Facebook, Netflix, Apple та інших

3 червня 2021 року Верховна Рада у другому читанні прийняла законопроект №4184, який вводить ПДВ на онлайн-послуги компаній-нерезидентів. Це означає, що після того, як проект буде підписаний та опублікований, для іноземних онлайн-сервісів, якими користуються українці, на зразок Facebook, Netflix, Steam, та окремих сервісів Apple і Amazon, запрацює податок у 20%, але платити його повинні самі компанії .

Документ доповнює статтю 208 Податкового кодексу (щодо оподаткування послуг нерезидентів, які поставляються на територію України) нормою про оподаткування електронних послуг. Згідно з текстом цієї норми, електронні послуги, які компанії-нерезиденти поставляють фізособам на територію України, обкладаються ПДВ (20%).

Компанія-нерезидент – це компанія, у якої немає в країні постійного представництва. Для того, щоб надавати послуги українцям, вона повинна зареєструватися в українській податковій як платник ПДВ.

У той же час, з кодексу виключають норму про «податок на іноземну рекламу», тобто, українські юрособи та ФОП не повинні будуть платити 20% податку при купівлі електронних послуг у іноземних компаній.

Раніше один з авторів цієї ініціативи, голова комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев опублікував у Telegram інфографіку про те, як будуть працювати норми цього проекту. Зокрема, в ній є дані про те, які послуги будуть вважатися електронними, а які – ні (в першому випадку працює податок, який вводиться даним проектом).

Інфографіка з Telegram-каналу Данила Гетьманцева

Є й  негативні наслідки щодо прийняття цього закону – послуги таких компаній можуть подорожчати для кінцевих користувачів на ті ж самі 20%.

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ