Для деяких ФОП пропонують відмінити обовязкове РРО: проект закону

В Україні вже декілька років переводять деякі види бізнесу на обов’язкове використання РРО (касових апаратів). Для ФОП 2-4 групи в рітейлі РРО мав стати обов’язковим з 1 січня 2021 року, але норму перенесли на 2022 рік. А на даний момент група депутатів, взагалі пропонує відмінити обов’язкові РРО для деяких груп ФОП, посилаючись на те, що детінізація від переходу на РРО не відбулася, а тільки збільшила кількість перевірок.

Зокрема, депутати пропонують взагалі відмінити РРО для всіх ФОП 2-4 групи єдиного податку, які:

  • продають товари, якщо вартість одиниці не перевищує розмір мінімальної заробітної плати ( в 2021 році – 6000 грн.);
  • якщо товар вартує більше, але за нього розраховуються за допомогою платіжного терміналу;
  • або, якщо покупцю надають розрахунковий документ з відображенням операції в типовій формі ведення обліку.

Також в цьому проекті закону пропонують збільшити граничні об’єми доходів для 2-ї та 3-ї групи платників на спрощеній системі – в залежності від кількості найнятих співробітників. Граничний об’єм доходів – це річний дохід ФОП, який не можна перевищувати, щоб залишатися на спрощеному варіанті. Його пропонують збільшити на 300 розмірів мінімальної зарплатні на одного найманого працівника. Тобто, якщо до прикладу, у ФОП є 2 найманих працівника, його граничний об’єм доходу збільшиться на 6000 грн. х 300 – 1.8 млн. грн. Зараз граничний об’єм доходу для таких ФОП складає близько 7 млн. грн.

Але при цьому для ФОП 3-ї групи (найпоширенішої) встановлюють обмеження на 10 найманих працівників, щоб цю систему продовжували використовувати тільки малі підприємці.

Нагадаємо, що в Україні незалежно від об’єму доходів повинні використовувати РРО продавці (в тому числі, ФОП), які торгують технічно складною побутовою технікою – з 2017 року, з 2019 року – медичними засобами та ліками, з 2021 року – ювелірними виробами. В рамках цієї реформи планують поступовий перехід всіх торговців на касові апарати, в тому числі, інтернет-магазини, кафе, турагенства і т.д. Для них касові апарати повинні стати обов’язковими з січня 2022 року.

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ