Мінцифра запускає пілотний проект з розробки е-гривні

Мінцифра, «Таскомбанк» та фінтех-компанія Bitt запускають пілотний проект із розробки електронних грошей – е-гривні. Працюватимуть на блокчейні Stellar. Перші виплати е-гривні отримають працівники ДП «Дія».

Навіщо це потрібно

У Мінцифрі кажуть, що електронна гривня може здешевити грошові перекази та посилить безпеку особистих фінансів. В рамках цього пілотного проекту частина працівників державного підприємства «Дія» отримають електронні гроші із можливістю програмування.

«Цей проект дозволить Мінцифрі та Нацбанку проаналізувати ефективність технологічних рішень, які можуть бути використані при розробці е-гривні. Пілот стане важливим драйвером платіжних інновацій у банківському секторі України», – наголосив заступник міністра цифрової трансформації з питань розвитку ІТ Олександр Борняков.

Проектом займаються “Таскомбанк”, фінтех-компанія Bitt та Stellar Development Foundation за підтримки Міністерства цифрової трансформації.

Проект розроблятимуть відповідно до чинного законодавства України про електронні гроші. Очікується, що закон про платіжні послуги набуде чинності 2022 року. Він регулюватиме обіг цифрових грошей та майбутню емісію цифрової валюти під управлінням Національного банку України.

«Bitt забезпечить “Таскомбанк” усіма технологіями, необхідними для безпечного випуску, зберігання, розповсюдження та погашення електронних грошей на блокчейні. Ми бачимо великий потенціал електронних грошей та різноманітні варіанти їх використання, які принесуть користь Україні та за її межами», – каже гендиректор Bitt Брайан Попелко.

Що таке е-гривня

Е-гривня – цифрова валюта Центрального банку України на основі технології блокчейн. У 2018-2019 роках Нацбанк протестував пілотний проект технології. У НБУ кажуть, що е-гривня зможе здешевити вартість безготівкових операцій – не буде комісії за еквайринг.

Що дасть е-гривня

Якщо проект пройде всі перевірки та його схвалять, то в Україні зможуть працювати платіжні системи, такі як Stripe та PayPal. Також цифрова валюта допоможе розвиватись стартапам, які створюють платіжні системи. Е-гривня зможе вивести економіку з тіні, а розрахунки в державі стануть прозорими. А це своєю чергою привабить інвесторів.

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ