Експерт: чим небезпечні «зайві» банківські карти

Буває, що у людини накопичується занадто багато банківських карт, кожна з яких чимось корисна. В цій ситуації головне – постійно їх відслідковувати, інакше можливі штрафи за несвоєчасне внесення коштів або неочікувані відсотки за пільговий період, розповів керівник відділу аналітичних досліджень «Вищої школи управління фінансами» Михайло Коган.

«Насамперед, важливо зрозуміти, чи всі карти вигідні для вас. Особливо уважно слід віднестись до вартості обслуговування, ліміти з повернення кешбеків і їх дії. Наприклад, милі для придбання авіабілетів можуть «згорати», а вигідні відсотки з залишку коштів на рахунку – діють з певними обмеженнями», – відмітив експерт.

Кешбек також не завжди однозначно вигідний. Якщо немає явного напряму в певні витрати, краще вибрати універсальний варіант для всіх товарів і послуг, ніж пропозиції з ряду критерій товару. В іншому випадку прийдеться регулярно з’ясовувати, де можна повернути максимально можливу суму. Хтось отримує задоволення від цієї своєрідної гри в «економію», а хтось вважатиме її марною тратою часу.

Потрібно пам’ятати і про комісії за смс-повідомлення, які рідко хто приймає до уваги при оцінці вигоди від відкриття тої чи іншої карти, додав він.

«Також серйозно варто віднестись і до пільгових періодів по кредитних карток. Важливо чітко розуміти механізм їх розрахунку, об не «нарватись» на штрафи за несвоєчасні внесення коштів або раптом виявити нараховані проценти за весь період. Варто пам’ятати і про можливій комісії за зняття коштів готівкою або переказ. Банки завжди не проти заробити на недисциплінованості клієнтів», – вказав Коган.

В цілому захоплення платіжними картками не несе в собі серйозних наслідків – можлива відмова в отримані нових «кредиток», якщо банки вважатимуть ваше кредитне навантаження надмірним, а також зріст затрат на обслуговування дебетових карт з різноманітними бонусами.

При цьому реально створити «корзину» карт на всі випадки життя. Для цього потрібно грамотно оцінити особливості свого бюджету і приймати до уваги додаткові «бонуси» від банку. Це, наприклад, широта мережі банкоматів, зручність інтернет-банкінгу, додаткові сервіси (страхування, інвестиційні продукти). Можливо, всім критеріям буде задовольняти єдина платіжна карта, але і грамотно складений «мікс», який перекриє можливі додаткові затрати і ускладнення механіки витрат, також має право на існування, заключив експерт.

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ