Google робить редизайн офісів, щоб співробітникам було комфортно повертатися з дистанційного

Google планує повертати співробітників в офіси у вересні. За даними щорічного опитування Googlegeist, 70% працівників компанії «позитивно» ставляться до дистанційного. В Google чудово розуміють, що після тривалого періоду роботи з дому, співробітникам буде непросто повертатися в офіси, тому компанія активно працює над редизайном та пристосуванням до нової реальності.

Видання The New York Times розповідає , як Google планує оновити офіси, і які обмеження будуть введені. Редакція зробила скорочений переклад.

.                               .                             .

Розробка нового дизайну офісів Google почалась ще до пандемії. Тоді компанія попросила групу консультантів, серед яких соціологи, які вивчають покоління Z, спрогнозувати, що буде важливо для співробітників у майбутньому. Експерти створили концепцію «Ikea + Lego», яка за час пандемії стала ще більш актуальною.

Її суть – у зміні простору під індивідуальні потреби співробітників. Наприклад, замість рядів зі столами і переговорних кімнат, простори будуть перетворені в «командні капсули», форму яких можна змінювати за лічені хвилини, пересуваючи меблі на коліщатках.

Для того, щоб працівники могли спілкуватися незалежно від того, знаходяться вони в офісі чи ні, компанія розробляє переговорні кімнати Campfire. Їх особливість у великих дисплеях для підключення до них колег, які залишилися на дистанційному.

Зображення тут і далі: The New York Times

Google також створює робочі зони на відритому повітрі, щоб співробітники, які хочуть працювати в офісі, але побоюються коронавірусу, могли відчувати себе у безпеці. Такі зони вже будуються в Лондоні, Лос-Анджелесі, Мюнхені, Нью-Йорку та Сіднеї.

Два найсерйозніших нововведення – це надувні рухливі стіни з целофану, які можна з легкістю переміщати, і система опалення та охолодження. Нова система вентиляції – це повітропровід, який кріпиться над робочим місцем. З його допомогою кожен співробітник зможе виставити для себе оптимальну температуру та інтенсивність потоку повітря.

Google також розробляє способи зменшити кількість відволікаючих чинників для співробітників. Наприклад, у підголовники офісних крісел будуть вбудовані динаміки. Вони будуть відтворювати білий шум, щоб заглушити навколишні відволікаючі звуки.

Для тих, кому не потрібно постійне робоче місце, компанія створила прототип столу, який налаштовується відповідно до переваг працівника – змінює висоту, нахил монітора і навіть може вивести на дисплей сімейні фотографії.

Будуть й інші зміни

У кафе компанії, де співробітники можуть харчуватися безкоштовно, більше не буде «шведського столу» – їжа буде віддаватися у боксах. Масажні кабінети та фітнес-центри будуть закриті, автобуси, на яких співробітники безкоштовно добиралися до офісу, ходити не будуть.

Конференц-зали будуть перетворені в індивідуальні робочі місця, які можна буде зарезервувати. Офіси використовуватимуть тільки свіже повітря через вентиляційні отвори, контрольовані програмним забезпеченням для управління будівлею.

У туалетних кімнатах Google скоротить кількість раковин, унітазів та пісуарів, а також встановить більше сенсорного обладнання, яке не потребує дотику рук до поверхонь.

Як відзначають в Google, усі ці зміни спрямовані на те, щоб відійти від колишньої концепції відкритих офісів, популярної в Кремнієвій долині. Відповідно до неї, чим більше людей працюють в одному просторі, тим більш продуктивним буде їхня співпраця. Зараз же акцент буде зміщений на забезпечення співробітників великою кількістю вільного простору і на облаштування для кожного комфортного та безпечного робочого місця.

 

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ