Google відклав ранжування сайтів по мобільній версії до 2021 року

Компанія Google відклала ранжування всіх сайтів по їх мобільній версії в зв’язку з коронавірусом. Mobile-first-індексування мало б включитися вже у вересні цього року. Але його відклали до березня 2021 року, повідомляє офіційний блог компанії.

«Наш початковий план був включити mobile-first-індексування для всіх сайтів в пошуку в вересні 2020 року. Ми розуміємо, що в ці нестабільні часи не завжди просто сфокусуватися на роботі, тому ми відкладаємо це до березня 2021 року. До цього часу вся наша індексація перейде на mobile-first », – повідомляють в компанії.

Така індексація вже працює за замовчуванням для всіх нових сайтів, ще з липня 2019 року.

Що робити, щоб не просісти в пошуку при mobile-first

Для сайтів, у яких можуть бути проблеми з мобільною версією, Google підготував інструкцію про те, як поліпшити її показники. Серед важливих чинників, які враховують при mobile-first-індексації:

  • Контент мобільного і десктоп-версії сайту не повинен відрізнятися.

 

  • Сайт повинен використовувати одні і ті ж метатеги для мобільної та  десктоп-версії для робота Google. Наприклад, якщо метатеги на кшталт noindex або nofollow в мобільній версії відрізняються, Google не зможе проіндексувати сайт або лінки на сторінці, коли включиться mobile-first-ранжування.

 

  • В обох версіях повинні бути однакові зрозумілі заголовки.

 

  • Для мобільної версії повинні використовуватися якісні картинки і фото. Наприклад, Google вважатиме поганою практикою, якщо в деськтопной версії сайту на головній є 10 якісних картинок, а в мобільній завантажуються їх неякісні дрібні версії, щоб всі зображення вмістилися на головній:

  • Якщо сайт містить відео, в мобільній версії його повинно бути нескладно знайти. Наприклад, Google не сподобається, якщо в десктоп-версії відео видно відразу на головній, а в мобільній користувач спочатку побачить рекламу, а щоб знайти відео, йому доведеться скроллити:

 

  • Потрібно уникати lazy-loading-практик. Для прикладу, якщо в декстопной версії є 10 зображень на головній, а в мобільній  версії завантажуються тільки 2, а щоб подивитися ще 8, потрібно тапнуть +, Googlebot не натисне цю кнопку і не побачить такі зображення. А значить, вони не потраплять в результати пошуку по картинках. Більше про lazy-loading-практиках можна почитати тут.

Повний список рекомендацій від Google про те, як підготувати свій сайт до mobile-first-індексації, можна прочитати в блозі компанії.


Читати також:  Instagram в Україні поширюється на 50% швидше, ніж Facebook: дослідження

Збільшення CR на 13% для Zlato.ua: особливості UX / UI для ювелірної ніші


 

 

 

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ