Хакер з України розробив найбільший у світі фішинг-сервіс для атак на фінустанови – Кіберполіція

Жителя Тернопільської області підозрюють у розробці одного з найбільших у світі фішинг-сервісів для атак на фінустанови і поштові сервіси. У результаті, постраждали банки 11 країн світу. Збитки сягають десятків мільйонів доларів. Про це розповіли в Кіберполіції.

Що трапилося?

  • Повідомляється, що підозрюваний розробив фішинг-пакет і спеціальну адміністративну панель до нього. Вони були націлені на веб-ресурси більше сотні банківських установ та їхніх клієнтів у країнах Європи, а також в Австралії.
  • Зокрема, адмінпанель дозволяла контролювати облікові записи користувачів, зареєстрованих на скомпрометованих ресурсах. Платіжні дані, які вводили клієнти, у подальшому використовували хакерські угрупування у власних цілях.

  • Свої розробки хакер демонстрував і продавав через власний онлайн-магазин у даркнеті.
  • Крім фішингових інструментів для атак на фінустанови, затриманий розробляв ресурси, орієнтовані на злом поштових сервісів, якими користується понад 1,5 млрд чоловік, відзначили в Кіберполіції.
  • Фігуранту повідомили про підозру за ч. 2. ст. 361-1 ККУ: «Створення з метою використання, розповсюдження або збуту шкідливих програмних чи технічних засобів, а також їх розповсюдження або збут». Йому загрожує до п’яти років позбавлення волі. Розслідування триває.

 

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ