Ілон Маск – найбільш високооплачуваний гендиректор у США. Чому він відмовився від зарплати

Ілон Маск відмовився від зарплати на 10 років. Його виплати залежать від того, як ростуть акції компанії. Редакція розповідає подробиці.

.                         .                         .

Що трапилося

Керівник Tesla Ілон Маск став найбільш високооплачуваним генеральним директором США, пише Forbes. За 2020 рік Маск отримав від Tesla $ 11 млрд. Але це не офіційна зарплата Ілона. Свої гроші він отримав від опціонів на акції.

Чому Маск відмовився від зарплати

Ще у 2018 році Ілон відмовився від зарплати на 10 років. Замість цього він отримує опціони на акції компанії. Сума залежить від ключових показників компанії. Маск підписав контракт, в якому зазначено, що за 10 років він отримає 12 виплат. Одна виплата – 1% всіх цінних паперів в обігу компанії.

Також головна умова контракту – за 10 років вартість Tesla повинна збільшитися приблизно у 10 разів, тобто вирости з $59,1 млрд у 2018 року до $650 млрд до 2028 року.

Що таке опціони

Опціон – це контракт, який дає право, але не зобов’язання, купити або продати зазначений актив за певною ціною або до певної дати. Як і акції або облігації, опціон – цінний папір. Крім того, це юридично зобов’язуючий сторону договір зі строго визначеними умовами та властивостями.

Але оскільки в угоді є два учасники, то один з них отримує можливість, а інший, навпаки, бере на себе зобов’язання забезпечити таку можливість вибору.

 

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ