Ілон Маск став людиною року за версією журналу Time

Людиною року за версією журналу Time став підприємець, засновник космічної компанії SpaceX та голова виробництва електромобілів Tesla Ілон Маск.

Людина року – 2021

«У найбагатшої людини у світі немає свого дому, і він розпродає своє майно. Він відправляє супутники на орбіту, водить машину, яку сам створив, а їй, у свою чергу, не потрібен бензин і навіть водій. Одним клацанням пальця він управляє фондовим ринком. Армія шанувальників стежить за його висловлюваннями. Він мріє про підкорення Марсу », – так починається історія про Ілона Маска в журналі Time.

Ілон Маск народився в ПАР. У 17 років переїхав до Канади, потім до США. Здобув ступінь бакалавра економіки та фізики. Вступив до Стенфорда, щоб отримати PhD в галузі фізики енергій. Але покинув навчання та заснував свою першу компанію Zip2.

Ще зі школи він був переконаний, що краще грати в комп’ютерні ігри, писати програми чи просто читати, ніж отримувати хорошу оцінку заради оцінки. Ілон це принцип розстановки пріоритетів. Його Маск використовує у дорослому житті.

Tesla заснував не Маск

Інженер-електротехнік Мартін Еберхард і комп’ютерний розробник Марк Тарпеннінг на початку 2000-х хотіли створити новий швидкий спортивний автомобіль, який би при цьому не зжирав би паливо.

Тоді Еберхард приєднався до AC Propulsion, яка розробляла спортивний електрокар Tzero. Він був швидкісним, але коштував дуже дорого – $220 тис. за автомобіль.

Еберхард його доопрацював: Tzero розганявся до 100 кілометрів на годину лише за 3,6 секунди, міг розвивати швидкість до 480 км/год, а важив лише 230 кг. Але AC Propulsion відмовилися запустити прототип Tzero у виробництво.
Тоді 1 липня 2003 Мартін Еберхард і Марк Тарпеннінг заснували Tesla Motors. Вони хотіли виробляти електрокари з літій-іонними батареями та асинхронним двигуном, які вже випробували на Tzero.

Еберхард і Тарпеннінг не мали грошей на розвиток Tesla. Спільними зусиллями вони залучили кілька мільйонів доларів, але цього мало для створення першої моделі.

Тоді вони згадали знайомство з Ілоном Маском. На той момент він уже продав PayPal за $1,5 млрд. і був привабливим інвестором. Він вклав у Tesla Motors $7,5 млн і став головою ради директорів компанії.

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ