iOS 15, macOS Monterey, ніяких Mac – головне з презентації Apple

Компанія Apple 7 червня у рамках конференції для розробників WWDC`21 анонсувала ряд нових оновлень для своїх операційних систем. Оновлення не надто глобальні, але їх багато. Ніяких нових пристроїв Apple не показала і навіть не анонсувала.

iOS 15

Велике оновлення для FaceTime: видно, як Apple хоче зайняти своє місце поряд з Zoom і Meet. Все зроблено для того, щоб використовувати FaceTime було комфортніше, а за рахунок нових функцій – ще й корисніше. До того ж, Apple робить FaceTime не тільки для роботи, але і відпочинку.

 • FaceTime буде «чистити» голос від сторонніх шумів – проводити дзвінки у галасливій обстановці стане простіше: абонент не чутиме ніяких звуків, крім як голосу мовця.
 • FaceTime працюватиме у портретному режимі з розмиванням заднього фону та фокусом на обличчі мовця . Під час групових дзвінків можна включити режим, під час якого видно всіх співрозмовників, також додали просторове аудіо – співрозмовників буде чутно так, немов ви всі в одній кімнаті.
 • На FaceTime ви можете надіслати посилання, як у Zoom або Meet. І що відзначають, як одне з найголовніших змін – відкрити це посилання зможуть користувачі Android і Windows в браузері: FaceTime більше не обмежений однією системою.
 • Функція SharePlay дозволить стрімити музику та відео співрозмовникам: по суті ви зможете разом дивитися кіно, відео у TikTok або слухати музику.

Режим «фокусування». Ідея режиму в тому, щоб допомогти користувачеві сфокусуватися на чомусь певному: наприклад, на роботі або на відпочинку. Підлаштовуючись під це, у неробочий час система покаже інші віджети, дзвінки та повідомлення від рідних стануть пріоритетними, повідомлення від колег відійдуть на другий план.

Як продовження режиму «фокусування» – велике оновлення для системи повідомлень. У Apple, як вони самі кажуть, навчили систему відокремлювати більш і менш пріоритетні повідомлення. Тепер все, що не дуже важливо, буде збиратися і вирушати користувачеві у підходяще для нього час, а не летіти без зупинки одне за іншим. Крім того, якщо у співрозмовника включений режим «Не турбувати» – відправник повідомлення це побачить і при необхідності все одно зможе відправити повідомлення.

Нові можливості камери (працює і на iPad). Тепер камера на iOS вміє зчитувати текст і цифри з фотографій. Якщо на фото є номер телефону – система його визначить і дасть можливість набрати. Також можна зробити фото тексту і працювати з ним: скопіювати, пошукати потрібну інформацію, вибрати потрібну програму і вставити в іншому місці. З українською та російською ця функція поки не працює.

Wallet. У додаток можна додати ключ від готелю, ключ від автомобілю (якщо підтримує виробник), у деяких Штатах – ще й права.

Оновили дизайн Safari. Усе спрямовано на те, щоб на екрані помістилося більше інформації, а самим браузером було зручніше користуватися однією рукою – адресний рядок перемістив вниз екран, між вкладками можна переключитися свайпамі.

macOS Monterey

Свої нові версії macOS компанія Apple називає на честь об’єктів у Каліфорнії. Monterey (Монтерей) – місто на узбережжі США у штаті Каліфорнія.

Всі оновлення FaceTime, про які ми писали вище, також актуальні та будуть працювати на macOS Monterey.

Universal Control – одне з найпотужніших оновлень на WWDC. Тепер, якщо ви поставите поруч два MacBook і iPad Pro, для роботи з усіма гаджетами можна використовувати одну мишку та одну клавіатуру. Ви просто перетягуєте курсок між екранами і працюєте у тому, що потрібен вам, на тому гаджеті, який потрібен прямо зараз. Все працює настільки швидко і бесшовно, що ви навіть можете перетягувати файли з iPad на Mac, немов це навіть не різні пристрої. Причому, гаджети не потрібно якось окремо підключати та налаштовувати – система сама все зробить.

Новий Safari. Компанія не перестає стверджувати, що у них найшвидший браузер та дала йому велике візуальне оновлення: по новому виглядають вкладки, рядок пошуку, всі елементи на сторінці. І весь дизайн підлаштується під колірну гаму самої сторінки, що візуально її збільшить.

AirPlay для Mac: можна стрімити музику або відео прямо з iPhone або iPad на свій комп’ютер Apple.

«Команди» або Shortcuts тепер також з’являться на macOS. Хто не знає, це автоматизовані скрипти для чогось, що ви часто робите.

iPadOS

 • Віджети тепер можна налаштовувати як хочете (доступно багато різних форматів та розмірів) і розміщувати на екрані де хочете – як на iPhone.
 • Оновлення багатозадачності: швидкий перехід з Split View до Slide Over, з’явиться якийсь аналог «робочого столу» як на Mac для відкритих додатків. У цілому компанія робить все, щоб з декількома додатками працювати було зручніше.
 • Також з’явилася «бібліотека додатків» – екран, на якому зібрані та відсортовані всі додатки на пристрої.
 • Швидкі замітки – новий формат заміток на iPad. Вони заховані у кутку екрану, коли необхідно – ви дістали замітку жестом, щось записали, сховали її. Такі дописи зібрані в окремій папці.
 • У додатку Swift Playgrounds можна не тільки повчитися мові Swift, але і написати й розмістити свій додаток у App Store.

Приватність

Компанія багато говорила про захист особистих даних, під це виділили окремий повноцінний блок презентації.

 • IP-адресу користувача будуть приховувати у пошті та Safari, як і геолокацію.
 • Siri тепер не відправляє голос користувача на сервера Apple, обробка відбувається прямо на пристроях: це також означає, що асистент зможе працювати без інтернету.
 • Нове меню у настройках – App Privacy Report: там покажуть, хто і які дані куди відправляє.
 • «Спадщина» – можна налаштувати, кому з користувачів після смерті відправлять фотографії та іншу інформацію.
 • У рамках нового сервісу iCloud + користувач може створювати безліч одноразових поштових скриньок для реєстрації на різних сайтах, які не компрометуючи свою основну або робочу пошту .

Здоров’я

 • iPhone розуміє, чи нормально ви пересуваєтеся (згідно вашим типовим паттернам) та у разі можливої ​​втрати рівноваги зможе попередити заздалегідь.  
 • Нова вкладка Trends із загальними результатами по фізичній активності.
 • Даними про здоров’я можна буде поділитися з рідними.
 • У додатку «Здоров’я» можна зберігати результати аналізів.

WatchOS

Невеликі зміни, на зразок розширення типів тренувань, нові заставки, більш просте введення тексту, а також оновлення функції «Подих» – тепер воно спрямоване на якийсь формат медитації і просить також подумати про щось хороше та трохи відпочити.

Розробникам

 • Нові API для SharePlay, Focus та інших оновлень.
 • У iOS додали можливість створення 3D-об’єктів, цю функцію розробники зможуть додати у свій додаток.
 • A / B тести для розробників: різні іконки та стартові сторінки для додатків у App Store.
 • TestFlight для Mac App Store.

А також:

 • AirPods підключаються до додатку «Локатор», їх можна знайти, якщо втратили.
 • Також навушники зможуть просигналізувати звуком своє місце розташування, навіть будучи у кейсі.
 • Siri зможуть використовувати інші розробники у своїх продуктах.
 • У Нотатках можна використовувати теги для додаткового угруповання інформації.
 • У Apple TV + будуть запущені профілі користувачів.
 • З’явиться новий варіант підписки iCloud +, як вона буде працювати – поки невідомо.
 • Велике оновлення для Apple Maps, але практично всі нові функції – тільки для деяких міст у США.
 • Невелике оновлення App Store, щоб активніше показувати цікаві оновлення, нові додатки і тд.

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ