“Йому належить половина супутників”: Маска розкритикували за монополію у космосі

Видавництво Financial Times цитує керівника Європейського космічного агентства Йозефа Ашбахера, який відкрито критикує Ілона Маска та його космічний проект Starlink.

  • Starlink є проектом супутникового інтернету. Ціль полягає в тому, щоб відправити 12 000 супутників, які повинні покрити інтернетом практично всю Землю. На даний момент виведено близько 1800 одиниць.
  • Агентство заявляє, що сьогодні Маск фактично безконтрольно захоплює космічний простір навколо Землі та виводить на орбіту одну за одною партію своїх супутників. В результаті простір переповниться, уникнути зіткнень буде складніше, а космічного сміття стане лише більше.
  • Проблема полягає в тому, що сьогодні немає чітких правил запуску супутників. Саме тому Маск, маючи під рукою SpaceX та необмежені пускові можливості, може запускати стільки супутників, скільки встигає зробити, ставши монополістом. Ашбахер називає Маска людиною, якій зараз належить половина супутників, а в майбутньому він займе ще більшу частку.
  • Через відсутність регулювання інші компанії програють Starlink, і змушені миритися з тим фактом, що правила в космосі встановлює одна людина.

Це не вперше, коли Маска критикують за проект Starlink. Це зробили і конкуренти, і вчені. Тепер приєднався ще регулятор.

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ