Кабмін планує підвищити зарплати медикам до 75% – Шмигаль

Кабінет міністрів має намір підвищити зарплати медикам до 75%. Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на позачерговому засіданні уряду в п’ятницю.

Що підготували для медиків

За словами прем’єр-міністра, урядовою командою був підготовлений ряд рішень, які стосуються поліпшень в медичній сфері.

По-перше, це підвищення заробітніх плат. «У цьому році ми збільшимо витрати на медицину сумарно майже на 8 млрд грн. Я розумію, що в умовах економічної кризи – це буде непросто зробити, але це буде зроблено. Це наш борг перед лікарями і перед медпрацівниками », – зазначив Шмигаль.

Крім підвищення зарплат лікарям, як він заявив  , уряд хоче змінити і тарифи, за якими відбувається лікування. Таким чином держава буде витрачати значно більше коштів на пацієнтів і лікарям не треба буде більше заощаджувати на лікуванні українців.

«Останні два місяці ми бачили проблеми в медицині, обіцяли, що значно дофінансуємо потреби медиків, і сьогодні ми цю обіцянку виконуємо. На екстрену медицину держава додатково виділяє майже 1,3 млрд грн. Це дасть можливість нашим фельдшерам значно поліпшити умови, в яких вони надають таку важливу допомогу всім українцям », – заявив прем’єр-міністр.

Крім того, він додав, що ці кроки по підвищенню зарплат лікарям і збільшення фінансування програм по лікуванню захворювань – це тільки початок змін, які запускаються в медичній системі.

Гроші на лікарні

«Ми виділяємо додаткові 2,3 млрд грн на ті заклади, які зараз критично недофінансовані. Протитуберкульозні заклади, інфекційні та реабілітаційні лікарні, психіатрія, – отримують необхідні кошти, а головне час, щоб реформуватися і поліпшити свій стан », – підсумував Шмигаль.

Нагадаємо

25 квітня Кабінет міністрів прийняв постанову, згідно з якою медики, що працюють з хворими коронавірусом, отримуватимуть підвищену заробітну плату.

Раніше медикам, які працюють над ліквідацією епідемії коронавіруса, обіцяли надбавку до заробітної плати в розмірі до З00%.

За даними Держстату, зарплати медиків в березні виросли на 7,8% і залишаються одними з найнижчих в Україні – в середньому 8056 гривень на місяць.


Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами про вплив пандемії на економіку в телеграм-каналі «Економіка і коронавірус».

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ