Кабмін прийняв постанову про відкриті дані. Українські компанії повинні будуть відкрити фінзвітність

Кабмін опублікував постанову № 835, згідно з якою більше 1000 наборів даних стануть загальнодоступними і з ними зможе ознайомитися кожен громадянин.

Як повідомляє Мінцифри, відкритими стануть: фінзвітність компаній, відомості земельного кадастру, база даних зі страхування цивільно-правової відповідальності власників транспортних засобів та VIN-номера автомобілів.

.                                    .                                     .

Постанова закріплює принципи Міжнародної хартії відкритих даних, зокрема принцип «відкритості за замовчуванням». А також вводиться поняття інформаційного аудиту, який наказує розповсюджувачам інформації мінімум раз на рік проводити інформаційний аудит і публікувати його результати.

«Це перший крок до побудови якісної системи управління даними в Україні. Загалом, мета Мінцифри – щоб за три роки Україна увійшла в топ-3 країн, які є лідерами у сфері відкритих даних», – прокоментували у Мінцифри.

Згідно з постановою, відкритими, серед іншого, повинні стати наступні дані:

  • Фінансова звітність суб’єктів господарювання державного і комунального сектору економіки;
  • Річні зведені фінансові показники виконання планів підприємств державного та комунального сектору економіки;
  • Інформація про зареєстровані транспортні засоби (включаючи VIN номера);
  • Відомості земельного кадастру;
  • Інформація з Єдиного реєстру бюро кредитних історій;
  • Державний реєстр друкованих засобів масової інформації та інформаційних агентств.

Постанова також передбачає створення центру компетенцій у сфері відкритих даних – порталу «Дія. Відкриті дані», який Мінцифра пообіцяла представити вже цієї весни на Diia Summit. Центр компетенцій збере інформацію про роботу з відкритими даними, як для розпорядників та IТ-фахівців, так і для звичайних користувачів.

Чому це важливо

В Україні великий обсяг інформації про компанії вже давно доступний онлайн: про їх керівників, види діяльності, бенефіціарів. Точно так повинна публікуватися і фінзвітність, але на практиці це не відбувається. Прийнята постанова позначає, що таку інформацію  повинні будуть публікувати у форматі відкритих даних  і завдяки цьому вона стане доступна у будь-яких сервісах, які працюють з відкритими даними: Opendatabot, Vkursi,  YouControl  і т.д. Контрагенти зможуть оцінити стан компанії для співпраці, а здобувачі – перевірити, чи все в порядку у роботодавця.

 

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ