Кабмін розробляє законопроект про оподаткування тіньових витрат

Кабінет міністрів розробляє законопроект про так звані непрямі методи податкового контролю, які дозволять податковій відстежувати покупки громадянами різних активів і з’ясувати походження коштів для таких придбань.

Як повідомив голова парламентського комітету по питанням податкової та митної політики Данил Гетьманцев, якщо людина не зможе пояснити походження коштів чи показати декларацію про податкову амністію – вона повинна буде заплатити податок з незадекларованих коштів.

Як буде працювати оподаткування “тіньових” витрат

Тексту законопроекту поки немає, але за словами Гетьманцева, він впровадить в Україні практику непрямого контролю за доходами та витратами громадян.

” Я хочу, щоб всі почули, що Кабінет Міністрів готов внести в парламент законопроект про так звані непрямі методи податкового контролю. Це і про те, коли податкова зможе спитати про походження грошей на покупку цінного активу. І якщо людина не зможе відповісти чи показати декларацію про амністію – вона буде змушена доплатити податок з витрат, які не може пояснити”, – написав Гетьманцев.

При цьому податок буде стягуватися тільки з тієї частини витрат, походження якої громадянин не зможе пояснити податковій.

“Ніхто не збирається вводити новий податок ні на які придбання. Мова йде лише про ініціативу Кабміну, яка передбачає реалізацію непрямого контролю за доходами і витратами. Доплачувати потрібно буде лише за витрати, по яким платник не зможе підтвердити походження. Якщо у вас немає тіньових доходів, або ви скористалися амністією, то вам не доведеться в майбутньому доплачувати”, –  додав голова податкового комітету.

Чому це важливо

15 червня 2021 року депутати проголосували за законопроект про “податкову амністію” №5153. Суть в тому, щоб фізичні особи змогли вивести із тіні свої доходи і майно, з яких не платили податки. З такого майна потрібно буде заплатити податок, але в майбутньому не доведеться пояснювати, звідки ці активи взялися.

Паралельно з цим держава посилює податкову систему, щоб підштовхнути громадян, тримаючих свої збереження та активи в “тіні” до використання можливості податкової амністії.

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ