Капіталізація Apple – майже $ 2 трлн. Компанія дробить акції, що зробить її ще дорожче

Капіталізація американської компанії Apple виросла до $ 1,84 трлн. Якщо не брати до уваги державну нафтову компанію Saudi Aramco з Саудівської Аравії (проданий лише невеликий відсоток акцій, решта – за державою), у Apple найвища капіталізація приватної компанії в світі. І є підозра, що якби не вихідні і кінець торгів, то вже зараз капіталізація перевищила $ 2 трлн.

Фото: Apple.

Ще одна причина, по якій вартість акцій може продовжити рости,  називається «спліт» або дроблення. Замість однієї акції з’явиться чотири. Редакція коротко розповідає, як Apple впритул підбирається до позначки в $ 2 трлн капіталізації і навіщо робить спліт.

Вдалий фінансовий квартал

30 липня компанія Apple представила результати за третій фінансовий квартал 2020 року. Незважаючи на коронавірус і кризу в світі – показники сильно вище очікуваних, компанія встановила квартальний рекорд. Виручка – $ 59,7 млрд, що на 11% вище показників минулого року. Дохід – $ 11 млрд. Сукупно за три фінансових квартали  2020 року компанія вже заробила $ 209 млрд, що вище показників минулого «некризового» року.

Серйозне зростання – майже четверта частина від загальної виручки – дали сервіси компанії. Ці  продажі через App Store і підписки, на кшталт AppleTV +, Apple Music і т.д. У минулому році (за цей же квартал) компанія заробила на цьому $ 11,4 млрд, в цьому – $ 13,1 млрд. У цілому продажі виросли відразу в усіх напрямках, від iPhone до Mac.

Втім, без впливу кризи не обійшлося. Керівництво Apple прямо заявило, що в 2020 році продажі нових iPhone 12 почнуться пізніше звичайного. Найчастіше компанія проводить презентацію в перші два тижні вересня, потім ще два тижні і гаджети надходять у продаж. Як буде в цьому році в компанії не розповіли, але за деякими даними, смартфони покажуть 8 вересня, а в продаж вони надійдуть порційно: різні моделі (iPhone 12 – раніше, iPhone 12 Pro і Pro Max – пізніше) будуть з’являтися в продажу протягом усього жовтня.

Затримка в поставках iPhone відіб’ється на показниках наступного фінансового кварталу. Q4 закінчується в кінці вересня і якщо смартфони надходять у продаж в 20-х числах місяця (як це зазвичай буває), Apple встигає записати продаж першої партії (найчастіше, це мільйони проданих пристроїв в перші ж три дні продажів) в результати Q4. У 2020 році провернути таку схему не вдасться.

Ця заява жодним чином не вплинула на настрої інвесторів. Відразу після оголошення квартальних результатів вартість акцій Apple виросла з $ 384 до $ 409 за штуку. На наступний день – до $ 425. Капіталізація компанії піднялася до $ 1,84 трлн. Є підозра, що якби не закінчення торгів, вартість акцій росла б і далі.

Спліт

На тих же зборах акціонерів, де оголошували квартальні показники, керівництво компанії Apple зробили ще одну важливу заяву: до кінця серпня кожен акціонер компанії отримає 4 акції замість однієї. Відповідно, кожна акція стане дешевше в 4 рази. Приклад:

″  Припустимо, у акціонера 100 акцій по $ 400 кожна – всього $ 40 000. Після спліта у акціонера буде 400 акцій по $ 100 кожна – ті ж $ 40 000.

Apple подібне робила вже кілька разів:

  • 2 до 1 в 1987 році
  • 2 до 1 у 2000 році
  • 2 до 1 в 2005 році
  • 7 до 1 у 2014 році

Навіщо компанії робити спліт?

Вважається, що основна причина для дроблення – висока вартість акцій. У 2014-му вартість однієї акції Apple досягала $ 700, стандартний лот покупки – від 100 акцій або $ 70 000. Це велика сума. Як наслідок, чим дорожче акції, тим вони менш популярні серед дрібних інвесторів, які готові вкладати невеликі суми грошей.

Для цього компанії і проводять спліт, що сильно здешевлює поріг входу. Як наслідок, акції, що подешевшали,  стають більш привабливими і починають рости в ціні, адже попит на них зростає. Особливо з огляду на популяризації в США сервісів на зразок Robinhood, які дозволяють чи не будь-якому громадянину країни без особливих проблем придбати акції американських компаній зі свого смартфона. Тепер, коли акції Apple знову будуть коштувати сотню доларів за штуку, мільйони інвесторів більш охоче будуть їх купувати.

Цілком можливо, що вже найближчим часом Apple стане першою приватною компанією з капіталізацією більш ніж в $ 2 трлн.

 

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ