Капіталізація Apple наблизилася до $3 трлн. Це новий світовий рекорд

Видання Bloomberg звернуло увагу на стрімке зростання капіталізації американської компанії Apple. На момент написання статті вона становить $2,875 трлн. Це вже світовий рекорд — жодна компанія у світі не вартує так дорого. І, найімовірніше, найближчим часом Apple встановить новий рекорд – $3 трлн. Як пише Bloomberg, це більше, ніж уся економіка Великої Британії.

  • Компанія досягла позначки $1 трлн чотири роки тому, щоб отримати оцінку капіталізації $2 трлн, у Apple зайняло ще два роки. На той час, коли Тім Кук став виконавчим директором Apple у 2013 році, капіталізація становила близько $300 млрд. Сьогодні Apple є найдорожчою компанією у світі та сильно випереджає своїх конкурентів за цим показником: капіталізація Microsoft становить менше $2,5 трлн.
  • Аналітики, опитані Bloomberg, упевнені, що попереду більше. Компанія готує відразу кілька новинок, які зможуть додати компанії приводи для зростання: йдеться про власний автомобіль, а також окуляри доповненої реальності. З наявної інформації відомо, що AR-окуляри слід очікувати в найближчі рік-два. Автомобіль з логотипом надкушеного яблука ближче до кінця десятиліття.
  • “Це феномен домінування американських технологічних компаній на світовому ринку”, – говорить один з інтерв’юваних Bloomberg. Сьогодні у Apple чудова лінійка пристроїв та пакет послуг, єдина екосистема дозволяє компанії генерувати надприбутки. Виторг Apple на 2021 рік становить $1 млрд на день. Лише небагато компаній у світі заробляють так багато.
  • З 1990-х років акції Apple виросли на 22 000%, із щорічним зростанням близько 28%. При цьому індекс S&P 500 показав середнє зростання на 7,5% за той самий період. Лише кілька компаній росли краще, у тому числі Nvidia і Netflix (31% і 39% на рік), але навіть разом вони вдвічі менші за Apple.
  • Аналітики рекомендують купувати акції Apple та ставлять цільовий прогноз ціни на найближче майбутнє на рівні $200 за штуку (зараз $175). І навіть ліміт $3 трлн далекий від завершення: враховуючи потенційно величезний майбутній прибуток, компанія продовжить фіксувати рекордні фінансові результати. Отже, зростатиме далі.

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ