Карантин «вихідного дня» залишається в силі, прем’єр заявив про можливість повного локдауну

Верховна Рада не підтримала проект постанови, який має скасувати карантин «вихідного дня». Документ підтримали 149 депутатів із необхідних 226.

Крім цього Денис Шмигаль, під час виступу у Верховній Раді, заявив про можливість повторного введення жорсткого локдауну, якщо кількість хворих буде стрімко рости, незважаючи на карантин «вихідного дня».

.                   .                    .

Карантин «вихідного дня» залишається в силі

Верховна рада України провалила голосування за рекомендацію Кабінету міністрів скасувати карантин вихідного дня. Постанову підтримали лише 149 депутатів із 226 необхідних голосів.

«Рекомендувати Кабміну протягом трьох календарних днів із дня набрання чинності цією постановою переглянути обмежувальні заходи, встановлені постановою КМУ №641 з наступними змінами, з метою пом’якшення обмежень щодо заборони у вихідні дні», – сказано в тексті документа.

Проект постанови про скасування карантину «вихідного дня» було внесено 16 листопада. Його ініціаторами були віцеспікер парламенту Олена Кондратюк, депутат «Голосу» Ярослав Железняк, депутати «Слуги народу» Олександр Корнієнко і Давид Арахамія, депутат від «опозиційної платформи -за життя» Юрій Бойко та Ірина Геращенко від «Європейської солідарності».

Можливість повторного локдауну

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що якщо карантин «вихідного дня» не допоможе знизити кількість хворих на коронавірус, то Україна може повернутися до жорсткого локдауну як навесні.

«Якщо карантин вихідного дня не буде забезпечувати зменшення кількості соціальних контактів, то, за даними аналітиків РНБО, позначку в 20 тисяч випадків за добу ми можемо перетнути вже через три тижні. Якщо не вживати заходів, то вже через місяць у нас можуть закінчитися ліжка, це при тому, що ми збільшили їх кількість в останні місяці у два рази. Тоді шлях буде тільки один – це жорсткий карантин, до повного локдауну», – підкреслив Шмигаль.

При цьому він також зазначив, що вірить в ефективність карантину «вихідного дня», якщо всі будуть дотримуватися встановлених кабміном обмежень.

«Карантин «вихідного дня» дає свої результати, ми дуже сподіваємося, що дотримання обмежень допоможе знизити кількість хворих. І закликаємо як бізнес так і простих українців дотримуватися всіх правил», – сказав прем’єр-міністр.

Читайте також:

В Україні ввели карантин вихідного дня: список обмежень

«Влада ніяк не підготувалася»: підприємці – про можливий локдаун

«Бізнес може не відновитися»: Multiplex і «Планета Кіно» виступили проти локдауну

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ