Казахстанський Kaspi викупив український Portmone. Гороховський бажає удачі конкуренту monobank і завірив, що на своєму полі він не програє

Казахстанський Kaspi викупив український Portmone. Гороховський бажає удачі конкуренту monobank і завірив, що на своєму полі він не програє.

Казахстанська компанія Kaspi Pay викупила 100% платіжного сервісу Portmone Group в Україні. При цьому планують вводити свої платіжні послуги. Подбробиці в матеріалі BANDA.MEDIA.


Хто такі Kaspi Pay

Kaspi Pay належить Kaspi.kz – найбільшій фінансово-технічній компанії Казахстану з капіталізацією майже $21 млрд. Kaspi.kz позиціонує себе, як супердодаток, в якому зібрані різноманітні сервіси: платежі, перекази, покупки та інші.

Kaspi.kz

Kaspi.kz позиціонує себе як супердодаток

Співвідношення наших масштабів з споживаами і продавцями, підкріплення нашою стратегією супердодатку, виводить Kaspi.kz на зовсім інше ігрове поле. Купуючи платіжну компанію Portmone в Україні, ми започатковуємо основи для Kaspi.kz як ведучого гравця в цифровій трансформації всього регіону”, – озвучується в звіті компанії Kaspi.kz.

Звіт kaspi.kz

Частина звіту Кaspi.kz щодо України і сервісу Portmone.

Угоду планують завершити (повністю оформити) в останньому кварталі цього року. Сторони не озвучують суми покупки.

Що ж за Portmone

Portmone – Українська міжбанкова електронна платіжна система. Компанія заснована в 2002 році. Минулого року вона заключила партнерську угоду з УкрСиббанк BNP Paribas Group для запуску інтернет-еквайрингу для бізнесу в наступних сегментах: корпоративному; середньому та малому.

Після завершення угоди Portmone надасть Kaspi.kz платіжну ліцензію і акредитацію Visa та Mastercard в Україні.

В майбутньому Україна може стати центром розробки Kaspi.kz з українськими ІТ-спеціалістами, зазначають в звіті казахської компанії.

Плани виходу в Україну вподобали інвестори, зазначено в казахстанському Telegram-каналі Finance.kz. Kaspi встановив новий абсолютний максимум – $109 за GDR (глобальна депозитна розписка, фінансовий інструмент.), ріст всередині майже на 11%. Загальна капіталізація компанії наблизилась до $21 млрд.

Тримайся, monobank

В соц. мережах вже обговорюють угоду.

“Ми приготували попкорн, тому що в Україні є повністю мобільний monobank. Це буде хороша битва двох йокодзун (найвищий ранг борців сумо.)”, – прокоментували угоду в Financt.kz.

Засновник monobank Олег Гороховський також не лишився осторонь заходу Kaspi в Україну.

Kaspi – світова зірка фінтеху. Оцінка компанії виросла вдвічі після нещодавнього ІРО, і складає вже $13 млрд. (ринкова капіталізація Kaspi станом на кінець вчорашнього дня наблизилась до $21 млрд.). Я дуже натхненний цією новиною. Обожнюю сильних конкурентів. Вони дуже мотивують і мобілізують команду. Сподіваюсь, вони покажуть в Україні клас гри, але зробити це їм буде неймовірно складно.”, – написав він в себе в соц. мережі facebook.

З його слів, в платежах їм прийдеться конкурувати з повністю безкоштовними платежами від monobank. В еквайрингу, в якому вони мають силу в Казахстані, прийдеться відчути всі принади втручання держави в регулюванні цього ринку і конкурувати не тільки з monobank, і “ПриватБанком”, але й з Apple i Google Pay.

“Ще в Казахстані в них вийшов маркетплейс – в Україні з цим так само буде нелегко. Бажаю Їм удачі! Очікуємо ще Revolut. І вболіваємо за наших. На свому полі ми точно не програєм. А клієнти від цього поєдинку виграють за будь-яких умов”, – додав Гороховський.

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ