Кількість дистанційних вакансій на IT-ринку зросла на 300% за 2020 рік

Компанія GlobalLogic представила результати дослідження, згідно з якими кількість відкритих ремоут-позицій в Україні в IT виросло в 4 рази за минулий рік і в грудні склало 40% всіх вакансій на ринку.

На збільшення кількості ремоут-вакансій вплинув карантин: компанії перейшли на дистанційний режим і почали відкривати вакансії в локаціях, де у них немає представництва.

Майже кожна друга вакансія не передбачає роботу в офісі

Зростання пропозицій дистанційного співробітництва почалося в березні і було досить плавним весь рік – крок на збільшення склав 12-14% в місяць.

Основний сплеск зафіксований з початком карантину в квітні: зростання на 54%. А також в листопаді-грудні — на 29%, коли кількість відкритих позицій в IT досягло рекордних показників і склало 40% всіх вакансій на ринку.

Таким чином, якщо в січні-лютому 2020 віддалених вакансій було менше 10%, то в кінці року майже кожна друга відкрита позиція не припускала роботу в офісі.

За підсумками року IT-вакансії склали близько 20% всього ринку праці

На збільшення кількості ремоут-вакансій вплинув карантин: компанії перейшли на дистанційний режим і відкривають ремоут-позиції в локаціях, де у них немає представництва.

Наприклад, в жовтні 2020 GlobalLogic запропонувала дистанційне співробітництво інженерам з Дніпра, де немає офісу компанії. При цьому на час карантинних обмежень 90% всіх інженерів GlobalLogic виконують свої проектні завдання дистанційно.

«Нові фахівці знайомляться з командою і проходять онбордінг онлайн. Хоча по закінченню карантину багато з них повернуться до офісів, тенденція зростання ремоут-співробітництва залишиться. Вона відкриває нові можливості і стирає межі як для компаній, так і для інженерів », – прокоментувала Ірина Кононенко, молодший віце-президент, керівник Talent Acquisition Group GlobalLogic в Україні.

Попит на ІТ-спеціалістів в останньому кварталі 2020 виріс на 50% і таким чином за підсумками року вакансії в сфері інформаційних технологій склали близько 20% всього ринку праці. Також в 2020 році IT стала однією з трьох сфер, які найменше постраждали від коронакризису.

Читайте також:

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ