Компанія почала надавати співробітникам вихідні по понеділкам. Її дохід зріс

Американська компанія Wanderlust Group провела експеримент: дозволила співробітникам брати вихідний у понеділок. У результаті команда стала працювати продуктивніше, а доходи компанії виросли. Про цей випадок пише Fast Company.

Як проводили експеримент?

За словами СЕО компанії Майкла Мелілло, весною 2020 року вся команда проводила велику кількість часу за комп’ютерами. Його компанія управляє платформами Dockwa та Marinas.com, де користувачі можуть резервувати та оплачувати пристань для своїх яхт та інших видів водного транспорту. У той час катання на морському транспорті залишалось одним із небагатьох соціально підтримуваних видів відпочинку, і уже до середини травня команда вигоріла.

СЕО згадав своє “правило “Гри престолів”: “Якщо у неділю я провів ніч, дивлячись “Гру престолів”, ідея йти на роботу зранку мене жахала, отож, мені не варто йти на роботу. Оскільки робота має надихати”.

СЕО задумався про те, що його прилеглі можуть відчувати себе на вихідних так само. Давати вихідний у п’ятницю літом — це нормальна практика в США, але СЕО задумався про те, аби ввести вихідні понеділки. Адже більшість його прилеглих живуть в прибережних містах, і найкращий час досліджувати цю місцевість — у понеділок, коли всі туристи роз’їхались.

45 співробітникам компанії запропонували вихідні по понеділкам у якості експерименту. За словами СЕО, він не був впевнений в успіху, але розумів, що потрібно щось змінювати.

Він повідомив всьому керівництву компанії, що це — перехід на 4-денний робочий тиждень. Якщо хтось із співробітників хотів попрацювати у понеділок, він міг це зробити, але менеджери  не могли вимагати цього. Понеділки за статусом прирівняли із суботою та неділею.

Результати експерименту 

Умови роботи змінились, але цілі та вимоги до результатів — ні. Мелілло проводив спеціальні зустрічі для обговорення цієї зміни.

Уже в середині літа стали помітними позитивні результати експерименту. По-перше, співробітники, обмежені всього чотирма робочими днями, стали проводити менше непотрібних робочих зустрічей. Їх стало менше, якість обговорень покращилась.

Робочий настрій також покращився. “Ця зміна дала людям можливість насолоджуватись вихідними. Вони більше часу проводили із сім’єю. Я здивувався кількості вдячності, яку отримував від співробітників та їх подружжя”, — говорить голова компанії.

Після того, як компанія три місяці підряд показала кращий за історію фінансовий результат, цю зміну закріпили назавжди. І дотепер Wanderlust Group показує хороші результати, збільшуючи прибуток на 121% рік у рік.

Розклад дня з 9:00 до 17:00 придумали в 1926 році, у Ford Motor Company, відмічає Мелілло.

“Ми хотіли показати команді, що довіряємо їх самоорганізації, вмінню розпоряджатись часом. Такий порядок дає їм більше часу на себе, на сім’ю, на друзів”, — говорить СЕО компанії.

4-денний робочий тиждень став привабливим бонусом під час прийому нових співробітників. Більше того, вихідні понеділки відповідають місії компанії: мотивувати людей відпочивати на природі.

Із усієї команди у понеділки працює тільки підтримка, але і її співробітники все-таки працюють чотири дні на тиждень, просто змінами, аби хтось завжди був доступний у понеділок.

Мелілло вважає, що інші компанії також могли б наслідувати його прикладу:

“Усі мої знайомі порахували таке рішення шокуючим. Коли я ще був професійним бейсбольним гравцем, у мене взагалі не було вихідних. Якщо я з цим розібрався, то й інші також зможуть. Я би хотів, щоб інші компанії теж пробували подібне у невеликих об’ємах. І я пишаюсь, що наша рада директорів і команда вирішили ризикнути і спробувати. Понеділок — тепер мій улюблений день тижня”, — говорить він.

 

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ