Криза у Basecamp: через заборону обговорювати політику на роботі та відмови від «булочок» звільнилась третина співробітників

У кінці квітня 2021 року керівництво сервісу Basecamp привселюдно анонсувало нові правила роботи для співробітників. Якщо коротко: ніяких розмов про політику на роботі (в особистому Facebook – без проблем), скасування «булочок» та заміна їх на грошові виплати, більше свободи. 

Виявилося, що нові правила не всім до душі – 18 осіб звільнилося. Редакція коротко переповідає суть конфлікту та пояснює, чому всі про це пишуть.

Нові правила

Звіт нових правил роботи компанії з’явився не просто так. Як пише The Verge (видання детально розібрало зародження кризи у компанії), співробітники Basecamp багато років складали список смішних, на їхню думку, імен клієнтів. Засновники Basecamp порахували існування такого списку недоречним, особливо з урахуванням того, що він існував на платформі Basecamp. Саме тому серед правил з’явився пункт із забороною обговорювати будь-які подібні питання у межах робочого простору команди. 

За даними видання Protocol, відразу п’ять чоловік висловилися проти нових правил. Вони зажадали пояснити, чому колектив не може бути місцем для обговорення політичних питань. Керівники Basecamp відмовили у загальному обговоренні питання, а слідом додали: кому нові правила не підходять, ті можуть звільнитися з компанії. Обіцяли щедру винагороду: три оклади тим, хто працював менше трьох років, і шість – усім іншим.

В один день з компанії пішло 18 працівників. Це кожен третій – усього у Basecamp працювало 57 чоловік. 

Чому про це усі пишуть? 

Справа в тому, що Basecamp, незважаючи на маленьку чисельність персоналу, завжди була відомою фірмою. Зокрема, через її засновників. Так, Девід Ханнсон – автор Ruby on Rails, його партнер – Джейсон Фрід. Basecamp – незвичайна компанія: усі працюють дистанційно, кожен відповідає за свою частину роботи, немає десятків менеджерів та начальників, зайвої бюрократії. При цьому продукти компанії популярні та затребувані, вони генерують десятки мільйонів доларів виручки, її оцінюють у $ 100 млн. Сама компанія не порушувала інвестицій (спеціально).

Крім того, Девід і Джейсон випустили п’ять книг про те, як налаштувати робочий процес. Швидше за все, дві з них ви точно читали – Rework і Remote. У засновників Basecamp є свій блог та підкаст. Вони досить публічні, висловлюються з приводу, де мають свою думку , і навіть посварилися з Apple, коли запускали свій останній продукт – поштовий клієнт Hey з підпискою за $ 100 на рік. 

Співробітники Basecamp та американська преса пишуть , що скандал всередині компанії перекреслює все те, про що засновники компанії говорили та писали багато років. 

***

Один із засновників Basecamp Девід Ханнсон поділився своїм баченням події та висновками з усього цього. У кінці він додав, що компанія на ринку вже 20 років і пройшла через безліч протиріч та складнощів. 

«Пройдемо і через це», – завершив Ханнсон. 

Правда, 4 травня його колега Джейсон Фрід опублікував ще одне повідомлення, тепер вже з вибаченнями перед командою та користувачами. Пост зовсім короткий, але закінчується приблизно тим же:

«Ми у бізнесі 22 роки, і будемо там до кінця», – додав Фрід. 

 

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ