Локальні кампанії в Google Ads: як через онлайн отримати понад 13 000 звернень в офлайн-магазини. Кейс Netpeak і «Секунда»

У 2020 році в Україні з бети вийшов новий інструмент Google Ads – локальні кампанії. Як преміум партнер Google, агентство інтернет-маркетингу Netpeak в числі перших отримало доступ до (на той момент ще закритому) бета-інструменту і змогло протестувати його в роботі для своїх клієнтів. Результатами одного з кейсів вони поділилися в цьому  матеріалі.

 • Проект: secunda.com.ua – інтернет-магазин годинників.
 • Послуга: PPC c абонплатою.
 • Період просування: 15 cічня 2020 року – 15 лютого 2020 року.
 • Регіон просування: Україна.

Вступні про бізнес клієнта

Мережа годинникових магазинів «Секунда» об’єднує 31 магазин в 14 містах України. Портфель компанії налічує більше 30 годинникових брендів, таких як Balmain, Bulova, Casio, Citizen, Certina, Swiss Military Hanowa та інші інші. В асортименті представлені не тільки наручні годинники, але і настільні, підлогові, настінні, а також деякі музичні інструменти.

Крім офлайн-магазинів, товар можна вибрати, оплатити і замовити через офіційний інтернет-магазин. Саме з розвитку бізнесу онлайн, компанія «Секунда» і розпочала роботу з агентством Netpeak.

Постановка задачі

На початку січня 2020 року ми отримали доступ до закритої беті Google (новий інструмент, який знаходиться на етапі тестування) – Локальні кампанії (Local campaigns).

Локальні кампанії призначені для того, щоб залучити більше відвідувачів в ваш магазин або офіс. Необхідно вказати адреси філій, які необхідно рекламувати. Для цього потрібно або встановити зв’язок з аккаунтом сервісу Google Мій бізнес, або налаштувати розширення Партнерські адреси.

Оголошення можуть показуватися:

 • на Google картах – користувачам, які шукають адреси компаній в Google Пошуку або переглядають Google Карти;
 • в пошуковій мережі Google – коли запити користувачів пов’язані з областю діяльності вашої компанії і адресами її філій;
 • YouTube – коли ймовірність кліка по них найбільш висока;
 • Контекстно -медійній мережі  – на релевантних ресурсах контекстро-медійної  мережі. Місця розміщення оптимізуються так, щоб залучити якомога більше уваги до ваших магазинів.

Власне, метою було протестувати інструмент.

 

Що було зроблено в процесі тестування локальних кампаній?

Що потрібно знати перед запуском. Після того, як вам стануть доступні локальні кампанії, в налаштуванні конверсій з’являться нові конверсії:

Вам потрібно перевірити наявність цих конверсій (саме вони використовуються для оптимізації рекламної кампанії і фіксуванні результату). Наступний крок – призначити цінність кожної конверсії. Це дуже важливий пункт. Якщо ви залишите як є – у вас не будуть фіксуватися конверсії і може здатися, що гроші витрачаються даремно. Це основний момент, де можна зробити помилку.

Наступним кроком йде підготовка креативів. Для запуску локальної кампанії вам знадобиться:

 • Зображення та логотипи. Підтримуються формати з співвідношенням сторін 1.91: 1, 1: 1. Мінімальні розміри 600 х 314 і 314 х 314 відповідно. Максимальна вага – 5 МБ. У кампанії повинно бути хоча б одне зображення зі співвідношенням сторін 1.91: 1 і хоча б один логотип із співвідношенням сторін 1: 1. В одній кампанії може бути до 20 зображень кожного формату.
 • Відео. Довжина повинна бути не менше 10 секунд.

Далі запускаємо кампанію.

Як налаштувати локальну кампанію в Google Ads?

 • Насамперед потрібно вибрати мету для кампанії. Вибираємо Відвідування магазинів і промоакції.
 • Далі вказуємо тип кампанії – локальна.
 • Після цього вибираємо тип розташування, який потрібно рекламувати в цій кампанії. У нашому випадку ми рекламували всі адреси. Але якщо вам потрібно рекламувати певні адреси або певне місто, то ви можете створити групи адрес. Для цього потрібно вибрати в меню Групи адрес і створити саму групу, вибравши необхідні адреси.
 • Коли ми визначилися з адресами, натискаємо Далі і переходимо до налаштувань кампанії. Тут потрібно задати неймінг кампанії, вибрати мови і бюджет.
 • Для даної кампанії є тільки одна стратегія призначення ставок – Максимальна цінність конверсії. Саме для цього і потрібно присвоїти цінність конверсії.
 • В меню оптимізації кампанії вибираємо конверсію, під яку кампанія буде оптимізуватися. У нашому випадку це Відвідування магазинів.
 • Після цього вказуємо дату початку і кінця рекламної кампанії (при необхідності).
 • У додаткових налаштуваннях ми можемо підключити фид товарів місцевого асортименту.
 • Після того, як налаштування кампанії введені, переходимо до налаштувань групи та оголошення. Як такої, налаштування групи немає. Ми можемо тільки задати назву.
 • Далі готуємо наше оголошення. Нам потрібно задати Кінцевий URL (обов’язково),   Шлях, що відображається   (не обов’язково), Заголовки (до 5, мінімум 1), Описи (до 5, мінімум 1), Заклик до дії (до 5, мінімум 1), Зображення (до 20, мінімум 1) і Логотипи (до 5, мінімум 1), Відео (не більше 20).

Після налаштування  перевірте коректність відображення інформації за допомогою попереднього перегляду. Ось так в підсумку повинні виглядати оголошення локальної кампанії:

 • на картах:

 • в контекстно-медійній мережі:

 • в пошуковій мережі:

 

 • на youtube:

 

Після того як оголошення готове, завершіть   настройку кампанії.

Важливо пам’ятати, що на одну групу оголошень може бути тільки одне оголошення. Тому, якщо у вас є більше креативів, створіть краще нову групу оголошень.

Результати роботи локальної кампанії

В результаті роботи локальних кампанії вдалося отримати всього 13 189 звернень, з яких 139 дзвінків в магазин і 13 050 побудованих маршрутів до магазинів. Середня ціна за конверсію вийшла $ 0,24. Бюджет виділений для тесту склав трохи більше $ 3000.

Для порівняння, при бюджеті в $ 3000 в розумних торгових кампаніях вартість залучення клієнта на той період становила $ 29,98, що в 125 разів (!) дорожче, ніж в локальних кампаніях.


Слід зазначити, що частина даних була загублена, так як з самого початку не була присвоєна  цінність конверсії. Саме тому звертаємо увагу, що важливо це враховувати при налаштуванні локальної кампанії.

Висновки

Технічно настройка локальної кампанії не викликає особливих труднощів. Складність може бути в підготовці креативів різних розмірів, правильних текстових формулювань для оголошення, так як цього контенту потрібно зробити багато і щоб він викликав інтерес у аудиторії.

Важливо. На жаль, через обмеження по беті, він доступний тільки тому бізнесу, у якого є 10 і більше офлайн-точок. Але це відмінний спосіб розвивати свій офлайн-бізнес ще і в інтернеті.

Що слід пам’ятати перед запуском рекламної кампанії:

 • у вас повинна бути зв’язка з Google Мій бізнес або налаштовані партнерські адреси;
 • дуже важливо не забути привласнити цінність конверсії, інакше ви ризикуєте втратити статистику;
 • повинні бути підготовлені креативи: зображення (до 20), логотипи (до 5) і відео (до 20).

Читати також: На підтримку малого бізнесу в умовах кризи ЄС надасть Україні 105 мільйонів євро

Як розширити можливості рітейла за допомогою технологій

Український сервіс Raketa покрив 10 нових міст


 

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ