Martech: тренди технологій на службі маркетингу

Валерій Грабко, співзасновник PromoRepublic, розповів про martech – набір технологій та інструментів, за допомогою яких можна керувати рекламними кампаніями у різних каналах, розвивати соціальні мережі та автоматизувати оцінку реклами.

Валерій Грабко

Що таке martech?

Martech – це набір технологій, перетворених на інструменти, які полегшують роботу маркетологів. За допомогою martech можна керувати рекламними кампаніями у різних каналах, розвивати соціальні мережі, автоматизувати оцінку реклами, аналізувати дані про споживачів і, в підсумку, простіше, швидше і зручніше виконувати різні завдання маркетингу.

Розповім на прикладі продукту PromoRepublic більш детально. Наша команда взялася за перспективну нішу автоматизації управління присутністю у соціальних мережах. Спочатку ми будували продукт для мікробізнесу і рік тому запустили продукт для корпорацій, яким потрібен зручний інструмент контролю над контентом і репутацією великої кількості користувачів цієї компанії.

Також у нас є другий продукт – інструмент для маркетингових агентств, які керують соціальними мережами десятків клієнтів. І так, таким компаніям дуже багато доводилося робити вручну, а ми змогли мінімізувати ручну працю, а значить – знизити вплив людського фактора.

У результаті клієнти отримують інструмент, який спрощує, автоматизує і систематизує їх робочі завдання. Але ми не тільки побудували спосіб дистрибуції контенту з налаштованим процесом затвердження контенту, але і працюємо над глибоким аналізом постів, щоб визначати, що подобається аудиторії і давати рекомендації зі створення ще більш затребуваних повідомлень.

У ніші martech працює більше тисячі компаній, які створюють приблизно 8000 рішень зі всього світу. Тільки за минулий рік їх (рішень) стало на 12% більше, ніж у 2019-му. Звичайно, не всі вижили – деякі технології не знайшли свого застосування, а якісь – були куплені корпораціями і зникли з ринку як самостійні одиниці, але у цілому – зростання досить велике.

За даними chiefmartec, найбільше рішень з’являється у категорії «Дані» – без інформації про клієнтів та їх перевагах —  маркетинг би просто не існував. Також зростає категорія «Проекти», адже все більше рішень стосуються управління робочим часом і виробництвом товарів.

Третє місце за темпами зростання займає категорія «Соціальні мережі та взаємодія», куди входимо ми. Всі вони націлені на те, щоб маркетологи менше працювали руками і більше – головою.

П’ять трендів martech

У майбутньому, за словами гуру martech Скотта Брінкера, нам варто орієнтуватися на такі п’ять трендів:

  • Розвиток інструментів для створення сайтів, чатів, мобільних додатків, голосових помічників, баз даних і т.д., які не вимагають спеціальних знань. Тобто, не потрібно буде знати як писати код, щоб створювати необхідні додатки або сайти. Будуть спеціальні прості інструменти для цього.
  • На зміну ланцюгів поставок та лінійному мисленню прийдуть платформи і маркетплейси – інструменти колективної роботи над продуктами, колективної дистрибуції цих продуктів і колективного збору зворотного зв’язку. Ви не зможете більше замикатися у своїй системі, потрібно буде будувати колаборації.
  • Буде неймовірний ріст кількості рішень та інструментів. Якщо у 2011 році в martech було всього 150 рішень, то у 2020 – вже 8000. Кожна компанія захоче кастомні рішення, з урахуванням її потреб. І отримає їх. Тут я особисто зі Скоттом не згоден. Мені здається, будуть з’являтися нішеві інструменти, але у цілому буде уповільнення і тренд консолідації інструментів. Кастомні рішення створюють самі маркетинг директори за рахунок інтеграції рішень в маркетинг-стеки. З’явилася навіть така професія marketing technologist.
  • Справжнім викликом стане ефективне управління масивами даних, які будуть збільшуватися у кожної компанії з ростом кількості інструментів, які вона використовує. Вчіться вже зараз – на тому, що у вас є.
  • Опитування маркетологів у травні 2020-го показало, що 59% учасників стурбовані тим, що штучний інтелект обмежить можливості їх зростання. У 2019-ому таких було всього 14%. Скотт Брінкер вважає, що відбудеться гармонізація між використанням машинної «праці» і людської. Безумовно, рутинні операції підуть у минуле, звільнивши місце творчим.

 

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ