Microsoft назвала дату закінчення підтримки Windows 10. Можливо – це натяк на анонс Windows 11

Microsoft назвала дату закінчення підтримки Windows 10 – 14 жовтня 2025 року. Це сталося через трохи більше 10 років після виходу Windows 10, яка, за заявами Microsoft, повинна була стати останньою номерною версією операційної системи.

Але як зазначає The Verge, поява дати закінчення підтримки – не єдине , що натякає на швидкий анонс передбачуваної Windows 11, а керівництво Microsoft вже кілька місяців дражнять користувачів анонсом «нового покоління Windows».

Припинення підтримки Windows 10

Інформація про повне закінчення підтримки Windows 10 Home / Pro з’явилося на сторінці життєвого циклу ОС. У ньому сказано, що 14 жовтня 2025 року Microsoft перестане випускати оновлення для будь-яких версій Windows 10.

Це дивно, оскільки раніше компанія заявляла, що Windows 10 – остання номерна версія операційної системи. А на цій сторінці був прописаний життєвий цикл не всієї ОС, а окремих її оновлень. Таким чином з кожним оновленням Windows користувач «подовжує життя» своєї ОС.

Припинення підтримки означає не тільки відсутність нових функцій і оновлень інтерфейсу. Windows також перестане отримувати оновлення безпеки, які, швидше за все, залишаться доступні тільки корпоративним клієнтам за окрему доплату.

Microsoft дуже багато натякає на Windows 11

За останній місяць Microsoft дуже багато раз натякала на вихід «нового покоління Windows», правда компанія так і не дала прямої відповіді, що це значить – глобальне оновлення Windows 10 або вихід нової номерний версії операційної системи.
На появу Windows 11 вказує ряд непрямих натяків від компанії. Захід Microsoft, на якому і представлять «нову» ОС, починається в 11 ранку за східним часом, а не у звичайний час початку подій Windows і Surface.

Більш того, запрошення на презентацію має стилізовані промені світла, сяючі через вікно тільки двома вертикальними смугами, дуже схожими на цифру 11.

Microsoft також опублікувала на YouTube колекцію звуків запуску з різних версій Windows. Всі вони уповільнені на 4000 відсотків, і Microsoft позиціонує це як розслаблююче відео. Загальна тривалість відео становить 11 хвилин.

Презентація «наступного покоління Windows», відбудеться 24 червня о 18:00 за київським часом.

Чому це важливо

Windows 10 залишається найпопулярнішою системою і на сьогодні встановлена ​​на 60% комп’ютерів по всьому світу. І спочатку Microsoft заявляла про те, що Windows 10 стане останньою номерною версією операційної системи.

За такою системою вже давно працюють Android і iOS з Mac OS. Так, у цих операційних систем виходять нові номерні версії, але за великим рахунком – це просто глобальні оновлення, які встановлюються поверх вже існуючої версії. Їх не потрібно окремо завантажувати або видаляти попередню систему.

Поки невідомо чи буде взагалі якась Windows 11, а якщо буде, то як її будуть поширювати. Можливо вона стане безкоштовною для власників минулої версії ОС, як це було з Windows 10, а можливо буде продаватися за повну ціну (зараз ціна на Windows 10 в Україні близько 3500 гривень). У будь-якому випадку перехід на нову ОС, швидше за все, затягнеться на кілька років.

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ