Microsoft вкладе $500 млн в український ринок і побудує в Україні два дата-центри

2 жовтня компанія Microsoft підписала меморандум про співпрацю з українським урядом в обличчі Міністерства цифрової трансформації (Мінцифри). За його умовами, компанія вкладе в розвиток хмарних сервісів на українському ринку близько $500 млн (ця сума може змінюватись).

Про це на брифінгу 2 жовтня оголосили представники компанії і Мінцифри. (Оновлено: доданий коментар Microsoft).

Деталі угоди

Ці інвестиції, в тому числі, підуть на будівництво двох дата-центрів компанії на території України. Якщо дані будуть зберігатися всередині країни, українські держоргани зможуть користуватися хмарними послугами компанії (для цього потрібне прийняття закону про хмарні технології).

Домовленості передбачають також знижки або спеціальні умови по Microsoft Azure, Office 365 і іншим хмарним сервісам для українських держорганів і організацій; проекти в сфері освіти, і так далі.

За словами глави відомства Михайла Федорова, уряд розглядає перенесення сервісів «Дія 2.0» в хмари Microsoft.

Компанія також буде навчати студентів користуватися своїми продуктами, в планах: проводити в Україні олімпіаду з програмування.

Оновлено: в компанії Microsoft підкреслили, що меморандум – це намір можливості розпочати співпрацю. Сама співпраця поки не стартувала.

Аналогічні проекти за кордоном

Відзначимо, це – не перший подібний проект компанії. У травні 2020 року Microsoft оголосила про інвестиції в $1 млрд в створення нового центру обробки даних і впровадження хмарних сервісів для підприємств і держустанов Польщі.

Також компанія підписала угоду про співпрацю з польським постачальником хмарних послуг Chmura Krajowa (CK). В рамках цього проекту збираються провести цифрову трансформацію польських підприємств в сфері хмарних рішень, навчити близько 150 000 співробітників і студентів.

А в червні 2020 року президент фонду Polish Development Fund Павло Борис заявив про інвестиції від Google і Microsoft в Польщу на суму близько $3 млрд протягом наступних років.

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ