Мінцифри презентувало додаток «Дія 2.0». Розповідаємо, що нового

5 жовтня на заході Diia Summit Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров, представив додаток «Дія» версії 2.0. Оновлення вже доступне в магазинах додатків AppStore і Google Play.

Нові цифрові документи

  • Ідентифікаційний код. Його можна використовувати при наданні послуг поштового зв’язку, проведенні банківських операцій, на касах супермаркетів для підтвердження віку, надання адміністративних послуг, повернення коштів, сплачених за товар, і т.п.
  • Довідка переселенця. У додатку відображається прізвище, ім’я та по батькові власника довідки, стать, інформація про документи, що підтверджують особу, а також зареєстроване і фактичне місце проживання.
  • Свідоцтво про народження дитини. Підтягується у обох батьків дитини до 16 років.
  • Можливість поділитися техпаспортом транспортного засобу. Таким чином, власник автомобіля, тепер може поділитися документом з іншим водієм.
  • Актуальне місце реєстрації в паспорті і свідоцтві. За словами Михайла Федорова, можливість внести інформацію про поточне місце проживання вже доступна жителям Харкова, а в найближчі дні її зможуть додати жителі столиці.

Фото: AIN.UA

Нові послуги

  • У додатку з’явилася можливість сплатити штрафи ПДР, а також заборгованості по виконавчих провадженнях. Сплатити штраф можна в самому додатку, вибравши один із способів: GPay, ApplePay або ввести дані платіжної карти. В «Дія» зберігається квитанція про оплату. Її можна завантажити або відправити на email. «Дія» також буде оповіщати користувачів у міру надходження нових штрафів.
  • Для верифікації документів, в додатку генеруються QR-коди. Також в Мінцифри анонсували шеринг документів – цифровою копією тепер можна поділитися для отримання послуг. У списку установ: суди, поштові оператори, «Укрзалізниця», автобусні перевізники, готелі і т.п.
  • Крім цього, тепер українці можуть відкривати банківський рахунок з цифровим паспортом. Про те, як це працює ми розповідали раніше.

У розробці також перебуває оплата податків, відновлення документів, реєстрація ФОП і зміна реєстрації місця проживання через додаток.

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ