Мінціфри запустило платформу «екосистеми» – з доступом до реєстрів та екопослуг

У Мінцифрі запустили портал «ЕкоСистема», на якому розміщується актуальна інформація про стан навколишнього середовища і природних ресурсів України, а також реєстри з екологічною інформацією. Підприємцям платформа надає можливість отримати необхідні дозволи у сфері екології онлайн.

“Отримання одного дозвільного документа в екологічній сфері займає більше 4300 годин очікування. А ще 6000 грн витрат для підприємців. Завдяки цифровізації це зміниться. Зокрема, через відкриття даних – відкриваємо реєстри, щоб кожен мав доступ до екологічної інформації”, – прокоментував Михайло Федоров, міністр цифровий трансформації.

Що за ресурс

«ЕкоСистема» — це онлайн-платформа, на якій з’явиться відповідна інформація про стан навколишнього середовища і природних ресурсів України.

На порталі також є «Екологічна мапа» – за її допомогою українці можуть залишити скаргу на стихійні сміттєзвалища, прикріпивши геоміткамі, фото або відео, і спостерігати за статусом її виконання.

Крім того, онлайн-платформа надає доступ до 35 реєстрів екологічної інформації для кожного бажаючого, у планах – відкриття більше 60 реєстрів.

Экопослуги на платформі

На «екосистемі» доступні 6 адміністративних послуг для підприємців:

  • отримання висновку про транскордонне перевезення відходів;
  • ліцензії на відходи;
  • лісорубного квитка;
  • сертифіката походження деревини;
  • декларації про відходи;
  • дозволу на спецводокористування.

Загалом планується запустити 29 послуг та інтегрувати їх з порталом «Дія».

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ