На «1+1» подає до суду SkyUp. Авіакомпанію звинуватили у шахрайстві з евакуаційними рейсами

Авіакомпанія SkyUp подала позов до суду проти телеканалу «1+1». В ефірі їх звинуватили в тому, що вони продавали квитки на евакуаційні рейси, вартість яких нібито компенсувала держава. SkyUp це заперечує і вимагає спростування інформації.

Що сталося

На телеканалі «1+1» у програмі «Гроші» ведучий сказав, що SkyUp повинен був повернути українців з Польщі за пільговими цінами, але замість цього евакуював їх за повною вартістю квитка в $165.

В авіакомпанії говорять, що ця інформація недостовірна, і вимагають спростування. У коментарі виданню avianews компанія заявила, що отримала гроші від держави тільки за два евакуаційних рейсу: з Ухань в Київ і з Венеції до Києва. Перший рейс обійшовся державі в 4,5 млн грн, другий – в 639,2 тис. грн.

Решту рейсів, що проводили в Україні вже після заборони регулярних польотів, SkyUp називає нерегулярними спецрейсами.

«Це рейси, на які продавалися квитки. Пасажири за фактом оплачували виконання цього рейсу, і держава жодним чином ні тепер, ні потім їх компенсувати не буде », – заявили в прес-службі SkyUp.

Які рейси держава компенсує авіакомпаніям

У SkyUp розповідають, що крім евакуаційних і спецрейсів є ще третя категорія – туристичні чартери, які повертали в Україну людей, які купили тури. Для цього літаки летіли за кордон порожніми.

Міністр інфраструктури Владислав Криклій у квітні в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна» заявив, що міністерство виділить гроші авіакомпаніям SkyUp, МАУ, Windrose ( «Роза вітрів») і Azur Air Ukraine за такі рейси.

«Коли відбувалося повернення громадян з чартерних програм, борти авіакомпаній, природно, летіли порожніми через те, що ми закрили можливість вивезення українців. За це ми їм компенсуємо частину вартості організації рейсу », – заявив він.

Міністр тоді заявив, що гроші планують виділити протягом місяця. У SkyUp ж кажуть, що гроші за ці перельоти вони поки не отримали.

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ